Partnerzy serwisu:

Pociągiem IC do Włoszczowy bezpośrednio z Poznania i Łodzi. Ale tylko w jedną stronę…

Michał Szymajda 21.12.2017 78

Pociągiem IC do Włoszczowy bezpośrednio z Poznania i Łodzi. Ale tylko w jedną stronę…
zdjęcie ilustracyjneFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Na stacji Włoszczowa Północ, na Centralnej Magistrali Kolejowej, cześć pociągów zatrzymuje się jadąc wyłącznie w jednym kierunku. Denerwuje to pasażerów.
Dotyczy to pociągów IC Wawel i IC Barbakan, zestawionych z nowoczesnych ezt Flirt. Oba pociągi zaczynają bieg w Szczecinie i kończą w Krakowie. Jadą przez Poznań i Łódź. Zatrzymują się także na stacji Włoszczowa Północ, ale tylko w drodze do Krakowa.

– Tymi pociągami wracam z Poznania do Włoszczowy, korzysta z nich całkiem sporo podróżnych, którzy wsiadają także na stacji w Łodzi, ale…z tych pociągów nie da się skorzystać w przeciwnym kierunku. Na stacji Włoszczowa Północ, mimo dużych inwestycji (dobudowano tu drugi peron – dop. red.), IC Wawel i IC Barbakan nie zatrzymują się jadąc na zachód kraju – poinformował nas telefonicznie czytelnik.

W PKP Intercity sprawdziliśmy, dlaczego dochodzi do tak kuriozalnej sytuacji. Okazuje się, że winne jest odcinkowe zamknięcie jednego z torów na CMK.

– W związku z wprowadzonym odcinkiem jednotorowym Pilichowice – Opoczno Płd. pociągi IC Barbakan i IC Wawel nie zatrzymują się na stacji Włoszczowa Płn. (pociągi jadące w kierunku Łodzi, Poznania i Szczecina) – wyjaśnia Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity.

Jak dodaje, w momencie podjęcia decyzji o otwarciu toru przez PKP PLK, wprowadzenie zatrzymań w dwóch kierunkach na stacji Włoszczowa Północ będzie rozważone przy okazji następnej korekty rozkładu jazdy. Najbliższa taka zmiana możliwa będzie w marcu.

Dwa „jednokierunkowe” IC to jedyne bezpośrednie pociągi łączące Włoszczową Północ z Łodzią, Poznaniem i Szczecinem. Chcąc do tych dojechać trzeba już korzystać z połączeń z przesiadką. Podróż z Włoszczowy do Łodzi w takim wypadku trwa nawet 4 godziny i 30 minut (gdy korzystamy z dwóch pociągów TLK lub IC). Czas przejazdu pociągiem bezpośrednim to zaledwie godzina i 30 minut.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony