Partnerzy serwisu:

Pociągi zawieszone na czas trwania ŚDM miały przyzwoitą frekwencję

Michał Szymajda 31.08.2016 156

Pociągi zawieszone na czas trwania ŚDM miały przyzwoitą frekwencję
Pociągi zawieszone na czas trwania ŚDM miały przyzwoitą frekwencjęFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Posłanka Monika Wielichowska zapytała Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa o powody zawieszenia kursowania aż 22 pociągów PKP Intercity na czas trwania Światowych Dni Młodzieży. MIB wyjaśnia.
W odpowiedzi na interpelacje czytamy m.in. , że „organizacja Światowych Dni Młodzieży w Polsce była niezwykle trudnym logistycznie przedsięwzięciem na niespotykaną skalę. W związku z bezprecedensowym charakterem wydarzenia PKP Intercity podjęła działania mające na celu maksymalizację wykorzystania zasobów taborowych w czasie trwania ŚDM.” Dlatego PKP Intercity podjęto decyzję o czasowym zawieszeniu wybranych połączeń kolejowych.

Zgoda na zawieszenie pociągów była już w marcu

Okazuje się ponadto, że PKP Intercity już 11 marca 2016 r. zwróciło się do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa o wyrażenie zgody na zawieszenie pociągów oraz wydłużenie relacji niektórych innych, w celu zwiększenia dostępności miejsc, w których odbywać się miały ŚDM. I już 17 marca 2016 roku na podstawie przepisów umowy wyrażono zgodę na dokonanie zmian w czasie trwania ŚDM, jak i w okresie bezpośrednio poprzedzającym i następującym po zakończeniu uroczystości. Jednak PKP Intercity o planowanych zmianach poinformowało pasażerów dopiero na początku lipca.

Frekwencja? 50%

MIB przedstawiło również frekwencję, na podstawie danych uzyskanych od PKP Intercity, w zawieszonych 22 pociągach. Okazuje się, że w okresie od 13 grudnia 2015 roku do 10 marca 2016 roku średnia frekwencja w zawieszonych połączeniach wynosiła ok. 50%, co należy uznać za wynik dobry biorąc pod uwagę weekendowe szczyty przewozowe i przejazdy w środku tygodnia, gdzie zazwyczaj pasażerów jest mniej.

Ponadto MIB informuje, że „zawieszone połączenia cechowałyby się w okresie trwania ŚDM niższym niż zazwyczaj zainteresowaniem podróżnych.” i, że „zawieszenie części połączeń w okresie 24 lipca – 2 sierpnia 2016 roku nie wpłynęło w znacznym stopniu na ofertę przewozową spółki pozwalając jednocześnie na obsłużenie około 250 tysięcy podróżnych”.

Więcej o zawieszeniu 22 pociągów na czas trwania Światowych Dni Młodzieży piszemy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony