Partnerzy serwisu:

Pociągi z Warszawy do Radomia przez Warkę później, niż zapowiadano

Michał Szymajda 25.05.2021 7,5k

Pociągi z Warszawy do Radomia przez Warkę później, niż zapowiadano
Fot. facebook.com/stacjapiaseczno
Ponad dwa tygodnie później niż pierwotnie zapowiadano mają wyruszyć do Radomia przez Warkę pociągi pasażerskie. PKP PLK poinformowała o tym przewoźników pasażerskich.
Pociągi w relacji Warszawa – Radom Kolei Mazowieckich dłużej będą zastępowane komunikacją zastępczą między Bartodziejami a Radomiem. Już wcześniej informowaliśmy, że pierwotnie planowany start pociągów przewoźnika do samego Radomia nie będzie możliwy 13 czerwca z uwagi na zaawansowanie prac, jednak PKP Polskie Linie Kolejowe aż do ostatnich dni podpierały się pierwotną deklaracją wykonawcy inwestycji, a później wspomniały jedynie o terminie czerwcowym

– Potwierdzamy, że PKP Polskie Linie Kolejowe przekazały nam informację o możliwym powrocie pociągów do Radomia w dniu 28 czerwca – usłyszeliśmy w Kolejach Mazowieckich. PKP Intercity natomiast krótko poinformowały o tym, że „wkrótce sprzedaż biletów na pociąg IC Sienkiewicz zostanie odblokowana”, a o szczegółach połączenia spółka poinformuje „w najbliższych dniach wraz z ogłoszeniem wakacyjnego rozkładu jazdy”. Ten zacznie obowiązywać 13 czerwca. IC Sienkiewicz będzie jedynym pociągiem, który pojedzie z Warszawy do Radomia przez Warkę.

Ten pociąg ma być też najszybszym, jaki połączy centrum stolicy (Warszawa Śródmieście) z Radomiem – w czasie 1 godziny i 24 minut. O kilka minut dłużej kursować ma przyspieszony Radomiak Kolei Mazowieckich. Pociągi z postojami na wszystkich stacjach i przystankach dojadą w końcu czerwca do Radomia, jeśli do reaktywacji dojdzie, w średnim czasie 1 godziny i 57 minut.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony