Partnerzy serwisu:

Pociągi z Ukrainy do Polski wciąż kursują. PKP IC wzmacnia składy

Michał Szymajda 25.02.2022 9,1k

Pociągi z Ukrainy do Polski wciąż kursują. PKP IC wzmacnia składy
Fot. M. Szymajda
Cały czas kursują pociągi z Ukrainy do Polski. Choć odbywa się to z dużymi opóźnieniami. Ukraińcy i Polacy robią, co mogą, aby bezpiecznie ewakuować obywateli z pogrążonego w wojnie kraju. PKP IC zdecydowało się na wzmocnienie składów z Przemyśla. 
Osoby oczekujące na ukraińskich pasażerów na dworcu Warszawa Wschodnia mogły poczuć się zdenerwowane, gdy grupa wagonów z Kijowa w pociągu Kiev Express nie wjechała w perony warszawskiej stacji. Osoby oczekujące uspokajał kierownik pociągu.

– Wagony z Kijowa dotrą do Warszawy, ale z innym pociągiem – powiedział. Znad granicy przyjadą prawdopodobnie po godzinie 16 z pociągiem „Kujawiak” z Chełma. Wagonami z Dorohuska przyjechało tylko kilku obywateli Ukrainy z Wołynia, którzy granicę przekraczali na własną rękę.

Cały czas docierają pociągi Kolei Ukraińskich do Przemyśla, choć ich czas przyjazdu na Podkarpacie niewiele ma wspólnego z rozkładem jazdy. Pociągi IC+ dojeżdżały do Polski z 3-godzinnym opóźnieniem, na co wpływ mógł mieć sabotaż na obiektach mostowych pomiędzy Kijowem a Lwowem. Natomiast pociąg z Odessy dotarł wczoraj o czasie i czeka na wyjazd na Ukrainę.

– PKP Intercity jest obecnie przygotowana do wzmocnień połączeń na odcinku krajowym od Przemyśla. Wysłaliśmy już 16 dodatkowych wagonów. Odprawa podróżnych odbywa się normalnie, na dotychczasowych zasadach – informuje biuro prasowe PKP Intercity. 

[godzina 12:00]

Ukrzaliznycia uruchomi dodatkowe pociągi na trasie Lwów – Medyka – Lwów. Będą kursować codziennie, aż do odwołania. Poniżej rozkład jazdy podmiejskich pociągów.

7601 Lwów – Medyka. Ze Lwowa o 19:55, w Medyce o 22:29
7602 Medyka – Lwów. Z Medyki o 01:11, we Lwowie o 03:45
7603 Lwów – Medyka. Ze Lwowa o 00:40, w Medyce o 03:14
7604 Medyka – Lwów. Z Medyki o 06:00, we Lwowie o 08:34
7605 Lwów – Medyka. Ze Lwowa o 05:27.
7606 Medyka – Lwów o 10:41

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony