Partnerzy serwisu:

Pociągi z Nysy do Brzegu wyjadą miesiąc przed terminem

Martyn Janduła 19.10.2016 190

Pociągi z Nysy do Brzegu wyjadą miesiąc przed terminem
Fot. Damian Kapinos
Jest dobra informacja dla pasażerów podróżujących w relacji Nysa – Brzeg. Pierwotnie trasa ta miała być zamknięta do 25 listopada. Wszystko za sprawą remontu mostu na Nysie Kłodzkiej. PKP PLK potwierdzają, że udało się szybciej wyrobić ze wszystkimi pracami.
Od 16 października mieliśmy do czynienia z nowym rozkładem jazdy na kolei. Jedna z nowości ucieszy mieszkańców województwa opolskiego. Na trasie linii kolejowej 288 od czwartku – 20 października – wracają do ruchu pociągi. Pierwotnie ta trasa miała być zamknięta do 25 listopada, jednak PKP PLK informują, że prace udało się zakończyć szybciej – i to o ponad miesiąc.

Linia była zamknięta dla ruchu pociągów od 5 września tego roku. Remont przechodził most kolejowy na Nysie Kłodzkiej w Nysie. Przebiegają przez niego dwie linie łączące Brzeg z Nysą oraz Katowice z Legnicą. Jednak sam most jest przypisany do linii nr 137.

Dodatkowo, kolejarze, korzystając z zamknięcia trasy, przeprowadzili również roboty poza mostem, polegające na wymianie zużytych podkładów w kilku lokalizacjach linii Nysa – Brzeg. Oznaczało to całkowite wstrzymanie ruchu pociągów zarówno pasażerskich, jak i towarowych na linii nr 288. A na czas prac zorganizowano autobusową komunikację zastępczą dla pasażerów.

– Sprawnie prowadzone prace, dobre warunki atmosferyczne oraz mniejsze niż wstępnie oceniano zużycie elementów nawierzchni pozwoliły na szybsze ukończenie prac remontowych na moście w Nysie i otwarcie dla ruchu pociągów linii kolejowej do Brzegu – informuje Bohdan Ząbek z biura prasowego PKP PLK. – Zależało nam na szybkim przywróceniu pociągów i maksymalnym ograniczeniu czasu zastępczej komunikacji autobusowej – dodaje.

Jak podaje Ząbek, w trakcie remontu wymieniono wyeksploatowane mostownice, elementy nawierzchni, odbojnice oraz blachy przeciwpożarowe. Koszt robót wyniósł przeszło 360 tys. zł. Z kolei koszt robót przy linii 288 to ok. 50 tys. zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony