Partnerzy serwisu:

Pociągi z Łodzi wróciły do Łowicza. Ale nie wszystkie

Kasper Fiszer 12.09.2022 1,2k

Pociągi z Łodzi wróciły do Łowicza. Ale nie wszystkie
fot. Kasper Fiszer
Opóźniona modernizacja magistrali Warszawa – Poznań wciąż wpływa na ruch pociągów pomiędzy Łodzią a Łowiczem. W październiku i listopadzie pewne utrudnienia będą także odczuwalne na linii wychodzącej z Kutna w kierunku Włocławka. Nie będzie natomiast ponownego wstrzymania przewozów z Kutna do Witoni.
Zakończyły się utrudnienia w ruchu kolejowym spowodowane pracami na stacjach w Strykowie i Głownie. Wciąż trwa natomiast opóźniona modernizacja magistrali E20 pomiędzy aglomeracjami warszawską i poznańską, która wpływa również na ruch na liniach ościennych. – 4 września pociągi z Łodzi wróciły do Łowicza – mówi Rafał Wilgusiak z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych, ale nie oznacza to całkowitego wycofania z tej trasy autobusowej komunikacji zastępczej.

Rano i wieczorem wciąż z komunikacją zastępczą

– W godzinach porannych i wieczornych za wybrane kursy na odcinku Łowicz Główny – Łowicz-Przedmieście pojadą autobusy – informuje nasz rozmówca. Jest to związane z nocną przerwą w ruchu przez stację. Dobrą wiadomością wydaje się fakt, że wreszcie służy ona realizacji robót wykończeniowych.

Skala utrudnień na linii łowickiej jest przy tym oczywiście o wiele mniejsza niż jeszcze około rok temu, gdy ruch pomiędzy Łowiczem Głównym a stacją Przedmieście był wstrzymany całkowicie. Mimo to okres ciągłego utrzymywania autobusowej komunikacji zastępczej za przynajmniej część połączeń z Łodzi do Łowicza na linii nr 15 trwa już od kilku lat. to korzystających z jednej z najpopularniejszych tras Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Roboty toczą się także w rejonie Kutna

Modernizacja magistrali E20 toczy się także na obszarze powstającego Lokalnego Centrum Sterowania Kutno. Na najbliższe tygodnie zaplanowano tam roboty związane z nowym systemem sterowania ruchem. – W związku z tym po jednym torze w październiku i listopadzie prowadzony będzie ruch na szlakach Stara Wieś – Kutno, Kutno-Zachód – Krzewie i Kutno-Zachód – Ostrowy – informuje zarządca infrastruktury.

Prace te wpłyną na ruch nie tylko na samej magistrali, ale i na linii nr 18 w kierunku Włocławka. Tym razem PLK nie planują natomiast urrudnień na linii nr 16 z Łodzi do Kutna, która w związku z przebudową E20 była już kilkakrotnie częściowo wyłączana z ruchu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony