Partnerzy serwisu:

Pociągi wróciły na trasę z Frankfurtu do Kolonii po pożarze

Artur Bogdanowicz 08.08.2018 14

Pociągi wróciły na trasę z Frankfurtu do Kolonii po pożarze
fot. DB
We wtorek doszło do pożaru zarośli przy trasie kolejowej z Kolonii do Frankfurtu. Prawdopodobną przyczyną była iskra pochodząca z sieci trakcyjnej. Ranne zostały 23 osoby.
Najprawdopodobniej na skutek iskry pochodzącej z kolejowej sieci trakcyjnej doszło we wtorek do ogromnego pożaru wysuszonych zarośli przy trasie kolejowej z Kolonii do Frankfurtu, którą pokonuje co godzinę kilka par pociągów ICE, m.in. z Zagłębia Ruhry do Monachium, do Bazylei i Zurychu, z Hamburga i Düsseldorfu do Stuttgartu czy z Amsterdamu do Frankfurtu.

Pożar niemal natychmiast rozprzestrzenił się na pobliskie domy. Strat materialnych jeszcze nie oszacowano, wiadomo już teraz, że są znaczne. Ruch został wstrzymany – pociągi dalekobieżne pojechały objazdem przez Bonn, pociągi regionalne kończyły bieg na stacji Siegburg/Bonn i Trosidorf, między nimi uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa.

Koleje Niemieckie przywróciły ruch pociągów dalekobieżnych na trasie z Frankfurtu do Kolonii. Ostateczne dane służb ratowniczych mówią o 23 osobach rannych, w tym jednej ciężko.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony