Partnerzy serwisu:

Pociągi wróciły na trasę Cieszyn – Skoczów

Przemysław Brych 05.09.2022 4,6k

arrow
arrow
Pociągi wróciły na trasę Cieszyn – Skoczów
Pociąg Kolei Śląskich (po prawej) do Skoczowa i Katowic Fot. Przemysław Brych
Pociągi wróciły na trasę Cieszyn – Skoczów
Pociągi wróciły na trasę Cieszyn – Skoczów
Pociągi wróciły na trasę Cieszyn – Skoczów
W niedzielę 4 września po trzynastu latach przerwy ponownie ruszyły pociągi na linii kolejowej ze Skoczowa do Cieszyna. Pierwszy pociąg o numerze 40350 odjechał z Cieszyna o godzinie 5:15 rano. Ze względu na tymczasowe ograniczania na wszystkich przejazdach kolejowo-drogowych przybył do Skoczowa z około dziesięciominutowym opóźnieniem. Wstępna eksploatacja linii oraz ograniczenia prędkości zostaną utrzymane do 16 września.
Pociąg po przyjeździe do Skoczowa i zmianie numeru na pociąg relacji Wisła Głębce – Katowice pojechał dalej do Katowic. Organizacja przewozów na trasie oraz zmiany numerów pociągów z relacji Cieszyn – Skoczów na Wisła Głębce – Katowice będą trwały do czasu uruchomienia po remoncie linii kolejowej do Wisły Głębiec. Później pociągi relacji Cieszyn – Skoczów będą skomunikowane z pociągami Wisła Głębce – Katowice lub łączone z nimi na stacji w Goleszowie.

Stacja w Goleszowie jest przystosowana do przyjęcia dwóch pociągów przy jednej krawędzi peronowej oraz ich połączenia lub podzielenia. Wprawne oko wypatrzy na goleszowskiej stacji semafor, który stoi mniej więcej na środku peronu numer 1.

Pierwszy pociąg przyciągnął około czterdziestoosobową grupę podróżnych, wśród których poza pasjonatami kolei byli Przemysław Major – zastępca burmistrza Cieszyna oraz Andrzej Molin – radny Sejmiku Województwa Śląskiego, a także… młoda para. W drodze powrotnej pierwszy pociąg przyjeżdżający do Cieszyna przywiózł około dwudziestu osób, a następnego dnia (w poniedziałek) była to już grupa około sześćdziesięciu osób.

Pierwszego dnia kursowania duża część pociągów przywoziła z Katowic do Cieszyna nawet sto osób. Pociąg wyjeżdżający z Cieszyna w kierunku Skoczowa o godzinie osiemnastej także wyjechał z ponad setką podróżnych na pokładzie.

Od poniedziałku z nowej linii zaczęli korzystać także uczniowie cieszyńskich szkół, którzy kupując bilet na dłuższą trasą z Chybia, Drogomyśla, Zaborza bądź Mnicha mogą jeździć pociągami zarówno na "starej linii" S61 z Czechowic–Dziedzic do Cieszyna, jak i nowej S62 z (Katowice) Skoczowa do Cieszyna.

Duża część podróżnych rozmawiała na temat szans remontu oraz reaktywacji połączeń kolejowych na odcinku Skoczów – Bielsko-Biała Główna. Gwoli przypomnienia odcinek ten nie otrzymał dofinansowania z programu Kolej+.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony