Partnerzy serwisu:

Pociągi wróciły na linię Kijów - Kramatorsk

Michał Szymajda 14.10.2022 1,5k

arrow
arrow
Pociągi wróciły na linię Kijów - Kramatorsk
Fot. Ukrzaliznycia
Pociągi wróciły na linię Kijów - Kramatorsk
Pociągi wróciły na linię Kijów - Kramatorsk
Pociągi wróciły na linię Kijów - Kramatorsk
Koleje Ukraińskie przywróciły dalekobieżny pociąg z Kijowa do Kramatorska. Jest to możliwe dzięki postępom Ukraińskich Sił Zbrojnych na kierunku donieckim.
Ukrzaliznytsia poinformowała w komunikacie o przywróceniu połączenia kolejowego z Kramatorskiem, który położony jest już w obwodzie donieckim. Ten obwód formalnie został przyłączony przez Władimira Putina do Rosji. Pociągi pasażerskie do Słowiańska i Kramatorska przestały dojeżdżać w kwietniu. Wcześniej przeprowadzono udaną ewakuację mieszkańców obu miast.

– Ukraińscy kolejarze dołożyli wszelkich starań, aby przywrócić połączenia z Kramatorskiem przed nadejściem chłodów. Od teraz, w razie potrzeby, mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości będą mogli wygodnie podróżować w cieple do innych regionów naszego kraju – napisali kolejarze Ukrzaliznyci. Kramatorsk znajduje się około 60 kilometrów od linii frontu.

Pociąg będzie odjeżdżać z Kijowa codziennie o 06:52 i przyjeżdżać do Kramatorska o 14:03. W kierunku powrotnym pociąg odjedzie o 14:35 i przyjedzie do Kijowa o 21:13. Zespół trakcyjny Hyundai, którym Ukraińcy obsługują połączenie zatrzyma się po drodze na stacjach Darnycia, Lubny, Mirhorod, Połtawa, Krasnohrad, Łozowa i Słowiańsk.

W ostatnich tygodniach Koleje Ukraińskie przywróciły pociągi pasażerskie do Bałaklii, Dergaczy, Czugujewa i Izjum.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony