Partnerzy serwisu:

Pociągi wrócą na linię Sanok – Ustrzyki. Będzie ich bardzo mało

Michał Szymajda 23.01.2023 8,1k

Pociągi wrócą na linię Sanok – Ustrzyki. Będzie ich bardzo mało
Motorak SKPL w Zagórzu Fot. M. Szymajda
Polregio poszukuje operatora, który od 1 marca zająłby się „na rzecz zamawiającego” wykonywaniem przewozów po bieszczadzkiej linii 108 między Sanokiem a Ustrzykami Dolnymi.
Jak czytamy w treści ogłoszonego właśnie przetargu, przedmiotem zamówienia ogłoszonego przez Polregio jest wykonywanie połączeń kolejowych na linii 108 w relacji Sanok – Ustrzyki Dolne – Sanok. Polregio weźmie pod uwagę ofertę takiego potencjalnego wykonawcy, który dysponuje pojazdami spalinowymi o pojemności minimum 50 miejsc siedzących.

Ma do tego zapewnić utrzymanie, materiały eksploatacyjne i obsługę trakcyjną maszynistów według obowiązującego rozkładu jazdy pociągów w okresie od 1 marca do 29 grudnia 2023 r. W Zagórzu stacjonuje prywatny operator SKPL i zapewne pojazdy tego przewoźnika zobaczymy jako wykonujące połączenia Polregio.

Od poniedziałku do piątku na linii będą trzy pary pociągów, a w weekendy pojawią się wyłącznie w wakacje, w liczbie dwóch par połączeń dziennie. Polregio dokładnie wyliczyło, ile kilometrów ma przejechać wybrany w drodze przetargu operator. Chodzi łącznie o 56 256,08 pojazdokilometrów.

Liczba pociągów nie powala, jeśli weźmiemy pod uwagę, że między Sanokiem a Ustrzykami (przez Zagórz i Lesko) obecnie kursuje 15 par połączeń autobusowych (pomogły w tym pieniądze z FRPA), wykonywanych głównie przez PKS Jarosław. Po pracach, które rozpoczęły się w ubiegłym roku, na większej części trasy z Zagórza do Ustrzyk można jeździć z prędkością 50 km/h, od Sanoka do Ustrzyk – 60 km/h. Oznacza to, że prędkość pociągów i czas przejazdu będzie mniej więcej taki jak autobusów. Tych drugich jest jednak znacznie więcej…

Połączenia zamawia województwo podkarpackie w Polregio. Zapytaliśmy już przewoźnika, z czego wynika chęć wynajmu pojazdów wraz z załogami.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony