Partnerzy serwisu:

Pociągi wracają na trasę Kunów – Starachowice

PLK 24.05.2016 315

Pociągi wracają na trasę Kunów – Starachowice
fot. PLK
Dziś od godz. 22:30 służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych SA zapewniły przejazd pociągów po jednym torze na trasie Kunów – Starachowice. Linia była zablokowana od piątku 20 maja, po wypadku spowodowanym nieostrożnością kierowcy na przejeździe kolejowym.
Przywrócenie ruchu dla pasażerów pociągów regionalnych oznacza przejazd bez konieczności korzystania z komunikacji zastępczej, a dla pasażerów pociągów dalekobieżnych przejazd bez wydłużenia czasu ze względu na zmieniona trasę. Obecnie czynny jest jeden tor. Na drugim trwają jeszcze prace.

Przywrócenie ruchu na drugim torze przewidywane jest na czwartek. Naprawy wymaga jeszcze 200 m toru, 7 słupów trakcyjnych i niemal kilometr sieci trakcyjnej. Na miejscu zdarzenia przez cały weekend pracowała kilkunastoosobowa ekipa techniczna PLK oraz specjalistyczny sprzęt. Konieczne było usunięcie lokomotywy i sześciu wykolejonych wagonów oraz naprawa 300 m toru i sieci trakcyjnej.

Do wykolejenia doszło w piątek po godzinie 13:30 w miejscowości Staw Kunowski na przejeździe kolejowym linii nr 25 pomiędzy Ostrowcem Świętokrzyskim a Starachowicami. Cysterna przewożąca nieczystości z niewiadomych przyczyn wjechała wprost pod pociąg towarowy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony