Partnerzy serwisu:

Pociągi wracają na linię 117 przez Wadowice

inf. pras oprac. kł 06.11.2021 5,2k

arrow
arrow
Pociągi wracają na linię 117 przez Wadowice
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Pociągi wracają na linię 117 przez Wadowice
Pociągi wracają na linię 117 przez Wadowice
Pociągi wracają na linię 117 przez Wadowice
Pociągi wracają na linię 117 przez Wadowice
Pociągi wracają na linię 117 przez Wadowice
Od 7 listopada znów pojedziemy pociągiem z Bielska-Białej do Krakowa. W Barwałdzie Średnim podróżni wsiądą do pociągów z nowego peronu w innej lokalizacji. 
PKP Polskie Linie Kolejowe informują o postępach wartych 129 mln zł prac na docinku Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Bielsko-Biała. To część większej inwestycji, którą w wyniku nieudanego przetargu podzielono na etapy. Prace zaczęły się w lipcu ubiegłego roku i mają potrwać do czerwca 2022 roku.

Bez komunikacji zastępczej od 7 listopada

Wykonany zakres prac pozwala od 7 listopada na bezpośrednie połączenia pociągiem z Krakowa Bonarki do Bielska-Białej, bez zastępczej komunikacji autobusowej - informuje PLK. Co ciekawe, czas podróży z Krakowa Bonarki do Wadowic... wydłuży się. Obecnie po przesiadce na stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona na autobus pokonujemy ten odcinek w co najmniej 1 godzinę 14 minut, bezpośredni pociąg będzie jechał co najmniej 1h:22min. Przyspieszenia można się spodziewać dopiero w. połowie przyszłego roku.

PLK informuje o kończącej się fazie fazę robót przy budowie mijanki w Barwałdzie Średnim. Gotowy jest peron w nowej lokalizacji. Przebudowano tor wraz z siecią trakcyjną. Wykonawca wybuduje drugi tor mijanki. Obok będzie peron. Kontynuowane będą roboty związane z montażem wiat, ławek, tablic informacyjnych - czytamy w komunikacie.

Przystanek w nowym miejscu – docelowo z dwoma peronami, zwiększy dostępność i zapewni lepszą obsługę pasażerów. Na przystanku przewidziano wiaty, ławki i tablice informacyjne oraz oznakowanie. Perony będą dostępne dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Mijanka w Barwałdzie

Mijanka w Barwałdzie Średnim, to dodatkowy tor o długości blisko 1 km. Takie rozwiązanie stworzy warunki do mijania się pociągów na jednotorowej trasie Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Bielsko-Biała. Zwiększy się przepustowość linii – przewoźnicy zyskają możliwość do uruchamiania dodatkowych połączeń z Krakowa na Podbeskidzie - informuje PLK. 

Zrealizowano już prace między Wadowicami a Andrychowem. W styczniu otwarto nowy przystanek Wadowice Osiedle Podhalanin
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony