Partnerzy serwisu:

Pociągi wracają na odcinek Olsztyn – Olsztynek

inf. prasowa PKP PLK 15.10.2018 3,2k

arrow
arrow
Pociągi wracają na odcinek Olsztyn – Olsztynek
fot. PKP PLK
Pociągi wracają na odcinek Olsztyn – Olsztynek
Pociągi wracają na odcinek Olsztyn – Olsztynek
Pociągi wracają na odcinek Olsztyn – Olsztynek
Od 16 października wracają pociągi na trasę Olsztyn – Olsztynek. Pasażerowie skorzystają z nowych peronów. Inwestycja z Krajowego Programu Kolejowego, realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe miedzy Działdowem a Olsztynem, wkracza w kolejny etap. Po modernizacji podróż m.in. ze stolicy województwa do Działdowa i Warszawy będzie krótsza i wygodniejsza.
Kończą się zasadnicze prace i sprawdzanie urządzeń sterowania ruchem kolejowym na trasie Olsztyn – Olsztynek. Zmodernizowane zostały perony i wymienione tory. Postęp prac pozwala na powrót pociągów i zakończenie prowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej na pierwszym odcinku prac. Wykonawca będzie pracował między Olsztynkiem a Działdowem.

Pasażerowie na 6 nowych przystankach

Na stacjach i przystankach m.in. Olsztyn Zachodni, Gągławki, Stawiguda, Gryźliny, Olsztynek są nowe i wyższe perony. Będą nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne, funkcjonalne oświetlenie i czytelne oznakowanie. Pochylnie, prowadnice i ścieżki dotykowe umożliwią pasażerom o ograniczonej możliwości poruszania się wygodniejszy dostęp na perony i do pociągów. Na przystankach przewidziane zostały także stojaki rowerowe. W grudniu 2018 oddane do użytku mają być dwa nowe przystanki, które zapewnią mieszkańcom lepszy dostęp do kolei: Olsztyn Dajtki i Olsztyn Śródmieście.

Rozpoczyna się drugi etap prac

Od 16 października prace obejmą odcinek z Olsztynka do Działdowa. Nastąpi zmiana komunikacji. Z Olsztynka do Działdowa za pociągi regionalne pojadą autobusy. Dalekobieżne połączenia w kierunku Warszawy bez zmian kursują trasą przez Iławę. Dodatkowe informacje o zmianach w komunikacji są dostępne na www.portalpasazera.pl.

Efekty inwestycji z POPW

Modernizacja 83 km linii z Olsztyna do Działdowa to ważna inwestycja w regionie. Po zakończeniu poprawi się komfort obsługi pasażerów na 12 przystankach i stacjach. Wzrost bezpieczeństwa zapewni wymiana urządzeń sterowania ruchem kolejowym, przebudowa 43 przejazdów kolejowo-drogowych i 145 obiektów inżynieryjnych. Pociągi przyspieszą nawet do 140 km/h. Sprawny przejazd zapewni 35 nowych rozjazdów.

– Modernizacja linii z Olsztyna do Działdowa pozwoli na sprawne i komfortowe podróże do pracy i szkoły. Po przebudowie peronów zwiększy się komfort obsługi podróżnych. Będzie zapewniona dostępność dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. O kwadrans skróci się czas przejazdu pomiędzy Olsztynem a Działdowem – mówi Ireneusz Merchel, prezes PKP PLK.

Prace na linii kolejowej nr 216 na odcinku Działdowo – Olsztyn są realizowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Wartość umowy ok. 260 mln zł. Dofinansowanie UE wynosi 85 proc. Zakończenie inwestycji planowane jest w drugiej połowie 2019 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony