Partnerzy serwisu:

Pociągi Kolei Mazowieckich i SKM Warszawa wracają do Radzymina

Jakub Madrjas 01.11.2022 2k

Pociągi Kolei Mazowieckich i SKM Warszawa wracają do Radzymina
fot. SKM Warszawa
Od 1 listopada PLK ponownie otwiera trasę Wieliszew – Tłuszcz przez Radzymin. Pociągi linii S3 SKM Warszawa wrócą tu dzień później, bo kursują tylko w dni robocze.
W lipcu tego roku PKP Polskie Linie Kolejowe zdemontowały stary most kolejowy przy przystanku w Nieporęcie, nad Kanałem Żerańskim. W jego miejsce, za 13 mln zł netto powstała nowa jednotorowa konstrukcja. Inwestycja finansowana była z budżetu spółki.

Jak zapowiada PLK, od 1 listopada wznowiony zostanie ruch pociągów na trasie Wieliszew - Tłuszcz. - Stary obiekt zastąpiła nowa stutonowa konstrukcja. Ułożono nowy tor i zamontowano nową sieć trakcyjną. Most pozytywie przeszedł próby obciążeniowe. PLK wykonały prace mostowe w Nieporęcie PLK wykorzystując przerwę w ruchu pociągów od lipca do końca października b.r., która potrzebna była Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w związku z rozbudową drogi krajowej nr 61 na odcinku Legionowo - Zegrze.

Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej na linii S3 dopiero od środy 2 listopada wrócą na odcinek Wieliszew – Radzymin - kursują na nim bowiem w dni powszednie. Dzięki temu SKM ponownie obsłuży stacje Nieporęt, Dąbkowizna i Radzymin. Do Warszawy z Radzymina dojedzie osiem pociągów, a w godzinach porannych (pierwszy odjazd godz. 4.37) będą podjeżdżały na stacje co około godzinę. W kierunku Radzymina realizowanych będzie siedem kursów, przy czym w popołudniowym szczycie składy będą kursowały co około godzinę.

W poniedziałek, 7 listopada – z powodu prac prowadzonych na stacji w Wieliszewie – pierwszy pociąg z Radzymina (odjazd o godz. 4.35) zostanie odwołany na odcinku Radzymin – Legionowo Piaski. Ze stacji Legionowo Piaski odjedzie o godz. 4.52. W niedzielę, 6 listopada zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej linii S3. Nieznacznej korekcie ulegną godziny odjazdów wybranych pociągów ze stacji - podał przewoźnik.

Jednocześnie trwa odbudowa linii kolejowej nr 28 do Zegrza Południowego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony