Partnerzy serwisu:

Pociągi Warszawy i Trójmiasta do Berlina pojadą z przesiadką w Niemczech

Michał Szymajda 23.03.2023 4,6k

Pociągi Warszawy i Trójmiasta do Berlina pojadą z przesiadką w Niemczech
Pociąg Gedania w Sopociefot. M. Szymajda
Pasażerowie, którzy zdecydują się na podróż pociągiem BWE relacji Warszawa – Berlin lub Berlin – Warszawa, a także pociągami Gdynia - Berlin, na niemieckim odcinku trasy będą musieli skorzystać z autobusów komunikacji zastępczej lub pociągów regionalnych.
Jak poinformowała spółka PKP Intercity wraz z niemieckim partnerem DB, z powodu całkowitej przerwy w ruchu wprowadzonej na terenie Niemiec w okresie 24 marca – 21 kwietnia br. na odcinku Frankfurt (Oder) – Berlin koleje niemieckie uruchomią zastępczą komunikację autobusową (ZKA) za pociągi kursujące z/do Berlina do/z Polski. Dotyczy to wszystkich pociągów z Warszawy i jedynego z Gdańska. W szczegółach:
Pociągi 248, 246, 44, 40 będą kursowały do stacji Frankfurt (Oder). Z Frankfurtu do Berlina koleje niemieckie zapewniają przejazd ZKA.

W stronę powrotną pociągi 41, 45, 247, 249 będą zaczynały bieg we Frank-furcie. Na odcinku Berlin - Frankfurt (Oder) będzie możliwy przejazd ZKA.
Pociągi 48/49 Warszawa - Berlin - Warszawa będą kursowały do/z Rzepina. Dalszy przejazd do/z Berlina będzie się odbywał na pokładzie ZKA.

Pociągi 58/59 Gdynia – Berlin – Gdynia „Gedania” będą kursowały do/z stacji Frankfurt (Oder). Przejazdy na odcinku Berlin – Frankfurt (Oder) – Berlin będą się odbywały na pokładzie ZKA.

Alternatywa dla autobusów to pociągi RE1

Istnieje też możliwość innego dotarcia do Berlina. Na stacji Frankfurt (Oder) można przesiąść się do pociągu RE1, który dotrze do Berlina w czasie znacznie krótszym niż autobus zastępczy za ekspresy BWE. W tym wypadku należy jednak osobny bilet na przejazd pociągiem RE1. RE1 kursują z Frankfurtu w godzinach szczytu co pół godziny. Dobrą alternatywą może być zakup biletu na międzynarodowy ekspres z Polski do Frankfurtu i drugiego biletu - na pociąg RE1 z Frankfurtu do Berlina. 

Autobusami nie zostanie zastąpiona część pociągów z i do Berlina, które kursują przez Zieloną Górę na południe Polski.

Pociąg nr 56 „Wawel” relacji Przemyśl – Berlin będzie kursował do stacji Ber-lin Gesundbrunnen objazdem przez Cottbus. Równolegle podróżni będą mogli skorzystać z przejazdu ZKA z Frankfurtu do Berlina. Natomiast Pociąg nr 57 „Wawel” relacji Berlin – Przemyśl będzie zaczynał bieg we Frankfurcie. Przejazd na odcinku Berlin – Frankfurt (Oder) będzie możliwy na pokładzie ZKA.

Pociągi 456/457 Graz-Berlin-Graz będą kursowały do stacji Berlin Gesund-brunnen objazdem przez Cottbus. Równolegle podróżni będą mogli skorzy-stać z przejazdu ZKA na odcinku Frankfurt (Oder) - Berlin - Frankfurt (Oder).

Przystanki komunikacji zastępczej

Autobusy ZKA będą kursowały z placu przed dworcem Frankfurt (Oder) i placu Europaplatz przed dworcem Berlin Hbf (od strony północnej).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony