Partnerzy serwisu:

Pociągi stanęły w Wielkopolsce. PLK: Opanowujemy sytuację

Michał Szymajda 23.06.2016 191

Pociągi stanęły w Wielkopolsce. PLK: Opanowujemy sytuację
Pociągi stanęły w Wielkopolsce. PLK: Opanowujemy sytuacjęFot. Paweł Rydzyński
Na stacji Poznań o godzinie 11:15 przywrócono warunki do prowadzenia rozkładowego ruchu pociągów. Od godziny 9:30 usterka systemu informatycznego odpowiedzialnego za sterowanie urządzeniami spowodowała utrudnienia na poznańskim węźle kolejowym. Pociągi, zwłaszcza dalekobieżne, są jednak poważnie opóźnione i będzie miało to wpływ na ruch w całym kraju.
– PKP Polskie Linie Kolejowe natychmiast powołały specjalny zespół przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, by ograniczyć utrudnienia. Wzmocniono służby dyżurne i komunikaty na stacjach i przystankach, tak by bieżąca informacja pozwalała pasażerom orientować się w sytuacji dotyczących podroży. W pociągach informacji udzielali konduktorzy. Wprowadzona była zastępcza komunikacja autobusowa na kierunkach Poznań – Kostrzyn, Poznań – Palędzie, Poznań – Czerwonak – informuje Zbigniew Wolny, z biura rzecznika PKP PLK.

Podróżnym, oczekującym na dworcu w Poznaniu na opóźnione pociągi PKP Intercity, zapewniono napoje, o czym informowano w specjalnych komunikatach. Poczęstunki otrzymali także pasażerowie w innych lokalizacjach, np. w Kutnie i Krzyżu. Sytuacja w Poznaniu jest szczegółowo monitorowana przez pozostające na miejscu służby dyżurne i serwis systemu komputerowego.

Sytuacja, do której doszło w Poznaniu, ma duży wpływ na ruch pociągów. Niektóre z nich, głównie dalekobieżne, w tym także międzynarodowe z i do Berlina, mają opóźnienia nawet do 140 minut. O godzinie 13:15 prawie wszystkie pociągi w Wielkopolsce były opóźnione, co pokazuje screen z mapy udostępnianej przez PKP PLK.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony