Partnerzy serwisu:

Pociągi SKM Warszawa naprawią Przewozy Regionalne

Jakub Madrjas 09.06.2016 254

Pociągi SKM Warszawa naprawią Przewozy Regionalne
Fot. Mariusz Tuszyński, SM42.pl
Zaskakujący wynik przetargu na obsługę techniczną pociągów 19WE Szybkiej Kolei Miejskiej. Wygrał ją zakład Przewozów Regionalnych w Kruszewcu. To już druga umowa operatora na wykonanie napraw dla SKM.
Przetarg dotyczył wykonania obsługi 3. poziomu utrzymania oraz prac dodatkowych na pojazdach typu 19WE o numerach fabrycznych od 01 do 04. W postępowaniu wpłynęły dwie oferty, a korzystniejszą złożył Zakład Napraw Taboru z siedzibą w Kruszewcu spółki Przewozy Regionalne. Opiewa na 1 106 997,54 zł brutto.

– Wygranie przetargu ogłoszonego przez Szybką Kolej Miejską w Warszawie jest dla Zakładu Napraw Taboru z siedzibą w Kruszewcu szansą na rozwój – mówi rzecznik Przewozów Regionalnych Michał Stilger. – Ponadto, oprócz korzyści finansowych, bardzo ważnym dla nas czynnikiem jest zwiększenie obszaru działalności zakładu, jak również pozyskanie przez naszych pracowników doświadczenia w zakresie utrzymania kolejnego typu pojazdów eksploatowanych przez innego przewoźnika – dodaje rzecznik.

Jak zaznacza, jest to już druga umowa zawarta z tym przewoźnikiem na podstawie przeprowadzonego postępowania przetargowego. – Ostatnio wykonaliśmy naprawy dwóch pojazdach serii 14WE (w ramach czwartego poziomu utrzymania), dzięki którym uzyskaliśmy pozytywne referencje i nawiązaliśmy dalszą współpracę w zakresie naprawy i utrzymania taboru kolejowego – dodaje Michał Stilger.

Na wykonanie zamówienia PR mają pięć miesięcy. Zamawiający zorganizuje na koszt wykonawcy przejazd pojazdu z bocznicy kolejowej Warszawa Wola do miejsca wykonywania obsługi i z powrotem oraz wszystkie jazdy próbne zamówione przez wykonawcę.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony