Partnerzy serwisu:

Pociągi Regio kursują na Litwę [relacja]

inf. prasowa 24.06.2016 275

Pociągi Regio kursują na Litwę [relacja]
fot. PR
W ubiegły piątek punktualnie o godz. 15:19 z białostockiego dworca odjechał pierwszy pociąg Regio relacji Białystok – Kowno. Przejazd inauguracyjny odbył się następnego dnia, w sobotę rano.
– Chcieliśmy, aby inauguracja połączenia odbyła się w tym samym czasie w obu kierunkach, a to było możliwe tylko w sobotę. Wspólnie z naszymi kolegami, kolejarzami litewskimi, na wydarzenie zaprosiliśmy dziennikarzy, a dla pierwszych pasażerów zorganizowaliśmy wycieczki – powiedziała Renata Gerasimiuk, rzecznik oddziału Przewozów Regionalnych w Białymstoku. – Wycieczki po Białymstoku dla gości z Litwy i po Kownie dla podróżnych z Polski odbyły się niemal w tym samym czasie – dodała.

W Białymstoku przed dworcem kolejowym czekał zabytkowy autobus „ogórek”, którym odbyła się krótka wycieczka po mieście. Czasu było niewiele – pociąg przyjechał o godz. 13:00, a do Kowna wyruszył o godz. 15:19. Jak informują Przewozy Regionalne, Pałac Branickich z pięknym parkiem oraz panorama Białegostoku z dachu Opery i Filharmonii Podlaskiej zrobiły na gościach duże wrażenie. Wszyscy obiecali tu wrócić. Podobnie uczestnicy przejazdu, którzy dotarli do Kowna, zachwycili się Starym Miastem i gościnnością jego mieszkańców.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony