Partnerzy serwisu:

Pociągi po sześciu latach wracają na linię Sławno – Darłowo

inf. prasowa 22.05.2017 742

arrow
arrow
Pociągi po sześciu latach wracają na linię Sławno – Darłowo
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Pociągi po sześciu latach wracają na linię Sławno – Darłowo
Pociągi po sześciu latach wracają na linię Sławno – Darłowo
Duże ułatwienie dla turystów chcących dojechać nad Bałtyk i mieszkańców powiatu sławieńskiego. Od 24 czerwca powraca połączenie kolejowe Sławno – Darłowo na okres wakacji. W poniedziałek 22 maja w Darłowie podpisana została umowa w tej kwestii.
Oznacza to, że pociągi będą znowu – po 6 latach – kursowały na linii Sławno – Darłowo. Będzie to połączenie okresowe, przewidziane na sezon wakacyjny i związanym z nim zwiększonym ruchem turystycznym. Przewozy będą realizowane dokładnie przez 72 dni od 24 czerwca do 3 września 2017 r. Wielkości pracy eksploatacyjnej jaka zostanie zrealizowana to ponad 12 mln pociągokilometrów.

– To, że wkrótce pociągi znowu wyjadą na tory między Sławnem i Darłowem pokazuje, jak wiele możemy osiągnąć, kiedy samorządy solidarnie współpracują. Połączenie będzie realizowane nowoczesnymi pojazdami i z pewnością stanowić będzie spore ułatwienie dla turystów kierujących się nad morze oraz mieszkańców okolicznych miejscowości – komentuje Tomasz Sobieraj wicemarszałek.

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego zorganizuje połączenia z inicjatywy samorządów lokalnych. Koszty, łącznie ponad 187 tys. zł podzielą między siebie Powiat Sławieński (20%), Miasto Darłowo (50%), Miasto Sławno (10%), Gmina Darłowo (10%) oraz Gmina Sławno (10%). Województwo Zachodniopomorskie podejmie się organizacji przewozów, rozszerzając zakres bieżącej umowy z Przewozami Regionalnymi. Więcej o efektach współpracy pisaliśmy tutaj.

W poniedziałek odbył się specjalny, otwarty przejazd na trasie Sławno – Darłowo – Sławno, w którym udział wziął wicemarszałek Tomasz Sobieraj oraz przedstawiciele pozostałych samorządów. W Darłowie, w przestrzeniach dworca kolejowego złożono podpisy pod umową.

Rozkład jazdy zakłada kursowanie 4 par pociągów od poniedziałku do piątku oraz 6 par pociągów w dni weekendowe. – Warto wspomnieć, że od wielu lat uruchamiamy, także na okres wakacyjny, połączenie Koszalin – Mielno – zaznacza Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego. Także w tym przypadku lokalne samorządy dzielą się kosztami, a województwo organizuje połączenie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony