Partnerzy serwisu:

Pociągi PKP Intercity nie zatrzymają się w Odolanowie

Michał Szymajda 27.04.2020 99

Pociągi PKP Intercity nie zatrzymają się w Odolanowie
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
Poseł Wiesław Szczepański zwrócił uwagę, że w nowym rozkładzie jazdy pociągi PKP Intercity przestały zatrzymywać się w Odolanowie, pomimo tego, że przejeżdżają przez tą stację. Ministerstwo stoi na stanowisku, że tak powinno pozostać.
Poseł Szczepański powołuje się na zapowiadane przez premiera Morawieckiego „wymazywanie białych plam komunikacyjnych” i podkreśla, że gmina i pięciotysięczne miasto Odolanów została pozbawiona jakichkolwiek połączeń Intercity. Przypomina, że w roku 2016 zatrzymywały się w tym mieście cztery pociągi dalekobieżne, a w 2018 r. liczba ta zmniejszyła się do dwóch.

– Zwracam się do Pana Ministra z pytaniem: Czy możliwe jest przywrócenie dotychczasowych rozwiązań, czyli zatrzymywanie się na stacji Odolanów pociągów Intercity lub wypracowanie rozwiązań alternatywnych? – pyta poseł. Odpowiada mu wiceminister Andrzej Bittel.

– Informuję, że postój handlowy Odolanów nie został ujęty w Planie Transportowym. Podkreślić należy, że pociągi międzywojewódzkie charakteryzują się ograniczoną siatką postojów, które wprowadzane są w pierwszej kolejności w największych miastach, na stacjach węzłowych oraz miejscowościach generujących duży ruch turystyczny. Relacje, które nie są zamawiane przez ministra właściwego do spraw transportu, ale mimo to są istotne z uwagi na potrzeby transportowe lokalnej społeczności, powinny stanowić uzupełnienie oferty ministra na poziomie regionalnym – napisał Andrzej Bittel. Przytacza też dane, które otrzymał z PKP Intercity.

Wynika z nich, że w okresie od 1 stycznia do 14 grudnia 2019 roku z pociągów przewoźnika korzystało średnio 3,4 pasażera na zatrzymanie. – Biorąc pod uwagę frekwencję oraz bliskie sąsiedztwo stacji Ostrów Wielkopolski (odległość 13 km) stacja Odolanów nie jest przewidziana do zatrzymań dla pociągów międzywojewódzkich – kończy odpowiedź do posła minister Bittel.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony