Partnerzy serwisu:

Pociągi NTV pojawią się na trasie Bolzano - Werona

Artur Bogdanowicz/Neue Südtiroler Tageszeitung 12.03.2017 78

Pociągi NTV pojawią się na trasie Bolzano - Werona
Fot. Alstom
Już w najbliższych tygodniach pociągi ETR 575 należące do „Nuovo Trasporto Viaggiatori“ (NTV) pojawią się na trasie Bolzano – Werona (Porta Nouva).
Nowe połączenie ma uzupełnić obecną ofertę kolejową i zapewnić jeszcze lepszy dojazd do regionu z południa kraju, a także poprawić dojazd z południowego Tyrolu do portów lotniczych w północnych Włoszech (Werona, Bolonia, Florencja).

Z Werony do Rzymu (Termini) przez Florencję kursują teraz 3 pociągi NTV dziennie (linia Brescia – Rzym). Ze stacji Bolzano/Bozen przez Weronę do Rzymu można dojechać zaś cztery razy dziennie bezpośrednio pociągami Frecciargento. Trenitalia obsługuje tę linię składami ETR 485. Między Weroną a Bolzano/Bozen kursują także pociągi regionalne (zwykłe i przyspieszone), na trasie pojawia się również codziennie 5 par DB-ÖBB-EuroCity z Monachium do Werony, Bolonii (w wakacje dalej do Rimini) oraz do Wenecji.

Nuovo Trasporto Viaggiatori S.p.A. (NTV) to prywatna firma oferująca transport pociągami dużych prędkości na terenie Włoch. Powstała w 2006 roku, a działalność przewozową na trasie Turyn-Mediolan-/(Brescia-Werona) – Bolonia – Florencja – Rzym – Neapol – Salerno rozpoczęła w 2012 roku.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony