Partnerzy serwisu:

Pociągi na żywo w aplikacji Polregio – projekt za 15 mln zł do CEF

Jakub Madrjas 27.01.2022 4,5k

Pociągi na żywo w aplikacji Polregio – projekt za 15 mln zł do CEF
Fot. PolRegio
Polregio złożyło do CEF wniosek o dofinansowanie nowego systemu cyfrowej sprzedaży biletów z możliwością śledzenia na żywo aktualnej pozycji pociągów. Projekt ma usprawnić zakup biletów on-line i obsługę pasażerów.
Polregio poinformowało, że złożyło aplikację w konkursie organizowanym przez Komisję Europejską w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (CEF). Celem projektu jest automatyzacja i standaryzacja sprzedaży biletów. Cyfrowa platforma sprzedaży biletów i zarządzania rozkładem jazdy wykorzysta technologię blockchain oraz sztuczną inteligencję. Nowy system umożliwi pasażerom śledzenie ruchu pociągów w czasie rzeczywistym i dostęp na żywo do informacji o połączeniach, a przewoźnikowi pozwoli na efektywne zarządzanie ofertą handlową.

Jakie korzyści dla pasażerów?


Jak czytamy, pasażerowie zyskają m.in. nowoczesny, intuicyjny i ergonomiczny proces zakupu biletów dla podróży realizowanych pociągami Polregio oraz poprzez innych przewoźników – wszystko za pośrednictwem zintegrowanej platformy, wizualizację trasy przejazdu podróży wraz z aktualnym położeniem pociągu oraz szybszy i sprawniejszy system zawierania transakcji przy zakupie biletu.

Dla pasażerów Polregio będzie to oznaczało jeszcze łatwiejszy dostęp do oferty kolejowej w dowolnym czasie i miejscu. Dodatkowo, wykorzystujące sztuczną inteligencję chatboty i voiceboty będą wspomagały obsługę osób z niepełnosprawnościami (niewidomych, głuchoniemych) – informują PR.

Przewoźnik podkreśla, że możliwość zakupu biletów w nowoczesnych kanałach zdalnych to przede wszystkim wygoda i oszczędność. Nie trzeba stać w kolejce do kasy, szukać informacji o najnowszych ofertach ani sprawdzać plakatowego rozkładu jazdy – wszystkie istotne dla pasażera dane można już dzisiaj sprawdzić i kupić bilet na urządzeniu mobilnym.

Do 2027 roku 300 nowych lub zmodernizowanych pociągów

– Nie tylko idziemy z najnowszymi trendami w mobilności, ale też zamierzamy je wyznaczać w branży kolejowej. W naszej aplikacji już teraz można sprawdzić rozkład i kupić bilet. Ten projekt to kolejny etap cyfrowego rozwoju z najbardziej zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami. Technologie oparte o blockchain gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa cyfrowego, natomiast zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji pozwalają dostosować aplikację do preferencji użytkownika, które zmieniają się w czasie. W naszym przypadku mówimy rocznie o co najmniej 70 mln pasażerów, więc potencjał tego projektu jest bardzo duży – mówi Artur Martyniuk, prezes Polregio w komunikacie.

– Pierwsze efekty projektu będą widoczne w perspektywie kilku lat, czyli w momencie, kiedy flota Polregio będzie przechodzić głęboką modernizację. Do 2027 r. w ramach programu inwestycji zakupimy oraz zmodernizujemy łącznie blisko 300 pociągów dla naszych pasażerów. Nowe składy przyciągną młode pokolenie, które zna praktycznie już tylko cyfrowe bilety. Jednocześnie tam, gdzie nie są dostępne stacjonarne kasy, pasażerowie mają zawsze możliwość nabycia biletu u konduktora bez dodatkowych opłat – podkreśla Artur Martyniuk.

Projekt został wyceniony na ok. 15 milionów złotych, a wysokość dofinansowania z UE to 50% – informuje przewoźnik.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony