Partnerzy serwisu:

Pociągi na Pol’and’Rock Festiwal z problemami. Przez wykolejenie

Michał Szymajda 02.08.2018 112

Pociągi na Pol’and’Rock Festiwal z problemami. Przez wykolejenie
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Z problemami docierali pasażerowie pociągów musicregio i regio na festiwal muzyczny w Kostrzynie nad Odrą. Rozkład jazdy został zdemolowany przez wykolejenie lokomotywy manewrowej na torach w tym mieście.
O sprawie poinformował nas czytelnik wieczorem, 31 lipca. Dziś (2 sierpnia) PKP PLK potwierdziły, że wykolejenie miało miejsce. Doszło do niego w Kostrzynie, przy nastawni KoB12.

– 31 lipca o godzinie 15:40 na stacji Kostrzyn doszło do wykolejenia lokomotywy manewrowej (SM42 – dop. red). Przyczyny tego zdarzenia bada komisja. Po wkolejeniu lokomotywy i naprawie uszkodzonego rozjazdu, 01.08.2018 r. o godz. 10:30 wznowiono rozkładowy ruch pociągów – poinformował Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP PLK.

Dodatkowo 31 lipca doszło do problemów na odcinku Nadodrzanki, pomiędzy Laskami Lubuskimi a Ługami Górzeckimi, gdzie kłopoty miał pociąg roboczy naprawiający infrastrukturę. Na kilkadziesiąt minut zablokowało to ruch na linii, co jeszcze pogorszyło sytuację.

– Nie doszło w tym wypadku do wykolejenia. Po sprawdzeniu sytuacji przez naszych pracowników, po około 40 min od zgłoszenia wznowiono ruch pociągów – napisał Zbigniew Wolny.

Niektóre pociągi specjalne na ex Przystanek Woodstock (teraz zmienił nazwę na Pol’and’Rock Festiwal) były opóźnione nawet o 200 minut. Jako, że w większości składają się z leciwych EN57 bez klimatyzacji, nie zazdrościmy ich pasażerom postoju przy temperaturze sięgającej 32 stopni w cieniu.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony