Partnerzy serwisu:

Pociągi między Płockiem a Kutnem pojadą ciszej i szybciej

inf. pras. 25.06.2018 2,8k

Pociągi między Płockiem a Kutnem pojadą ciszej i szybciej
fot. PKP PLK
Wymiana torów, montaż urządzeń ograniczających hałas, remont dwóch mostów, w tym 600-metrowego nad Wisłą w Płocku usprawnią podróże między Kutnem a Płockiem. Pociągi pojadą ciszej, zwiększy się poziom bezpieczeństwa. PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczyły na prace na linii 33 prawie 20 mln zł.
W Płocku pomiędzy stacjami Płock Radziwie a mostem kolejowym nad Wisłą, PKP Polskie Linie Kolejowe zainstalowały specjalne urządzenia – smarownice. Nanoszą one smar na szyny, dzięki czemu ograniczane jest ich zużycie i zmniejsza się hałas. Bezstykowe połączenia toru wyeliminowały charakterystyczny stukot słyszalny dotychczas podczas przejazdu pociągu. Z kolei na 600-metrowym moście kolejowym nad Wisłą stare i wyeksploatowane mostownice są wymienione na nowe. Obiekt zostanie zabezpieczony warstwą antykorozyjną. Inwestycja PLK umożliwi sprawniejsze i cichsze przejazdy pociągów pasażerskich i towarowych przez Płock.

Na szlaku Strzelce Kujawskie – Sierakówek – Gostynin wymieniane jest 14 km torów. Przebudowywany jest również 30-metrowy most na rzece Osetnica pomiędzy stacjami Gostynin i Łąck. Dzięki usunięciu ograniczenia prędkości na moście pociągi przyśpieszą z 30 km/h do prędkości 60 km/h, a na trasie Strzelce Kujawskie – Gostynin pociągi będą mogły jeździć z prędkością 100 km/h.

Główne prace na linii Kutno – Płock zakończą się do 30 czerwca. W tym czasie, ze względu na szeroki zakres prac, ruch kolejowy na jednotorowej linii pomiędzy Kutnem a Płockiem został wstrzymany. Przewoźnik uruchomił zastępczą komunikację autobusową. Informacje o zmianach są dostępne na stacjach i przystankach przy rozkładach jazdy.

Wartość inwestycji na linii Kutno – Płock, finansowanej ze środków własnych PLK to 19,8 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony