Partnerzy serwisu:

Pociągi między Augustowem a Suwałkami wrócą jeszcze dziś [AKTUALIZACJA]

Witold Urbanowicz 21.06.2019 3,1k

Pociągi między Augustowem a Suwałkami wrócą jeszcze dziś [AKTUALIZACJA]
fot. Joanna Orlicz
W środę 19 czerwca na trasie między Augustowem a Suwałkami (linia nr 40) wykoleiło się piętnaście wagonów pociągu towarowego. Ruch miał zostać wznowiony w nocy z soboty na niedzielę, ale jak podają PKP PLK, prace udało zakończyć się szybciej i pociągi wrócą na trasę jeszcze dziś.
W środę 19 czerwca po godz. 16:00 wykoleiło się piętnaście wagonów pociągu towarowego wiozących kruszywo. Nikomu nic się nie stało, ale uszkodzonych zostało ok. 100 m torów. Nie ucierpiały inne urządzenia kolejowe. Przyczyny zdarzenia wyjaśni specjalna komisja kolejowa.

W czwartek do godz. 15 usunięto z torów wszystkie 15 wykolejonych wagonów. Przez całą noc z czwartku na piątek trwały prace naprawcze. Jeszcze wczoraj PKP PLK podawały, że ruch pociągów zostanie przywrócony  w nocy z soboty na niedzielę. Prace udało się jednak zakończyć wcześniej i jeszcze dziś w godzinach wieczornych (około 20:00) planowane jest wznowienie ruchu. Na 200-metrowym odcinku pociągi czasowo będą jeździły z ograniczoną prędkością. Nie będzie miało to wpływu na rozkładowy czas przejazdu.

Ruch pociągów na ok. 20-kilometrowym odcinku między Augustowem a Suwałkami pozostaje wstrzymany. Na zamkniętym odcinku kursuje komunikacja zastępcza za cztery pary pociągów Polregio relacji Białystok – Suwałki oraz dwie pary pociągów PKP Intercity Warszawa – Suwałki i Kraków – Suwałki.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony