Partnerzy serwisu:

Pociągi ŁKA nie tyko w Poznaniu, ale i we Włocławku?

Kasper Fiszer 21.10.2021 3,2k

Pociągi ŁKA nie tyko w Poznaniu, ale i we Włocławku?
Pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej fot. Kasper Fiszer
Samorząd województwa łódzkiego rozważa uruchomienie połączeń ŁKA do Włocławka. Na razie nie ma jednak formalnego porozumienia z władzami sąsiedniego regionu. Ostateczny kształt oferty mamy poznać w pierwszej połowie listopada.
Już 12 grudnia wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Być może będzie to okazja do znacznego rozszerzenia siatki połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Na naszych łamach pisaliśmy już o pracach nad uruchomieniem kursów do Poznania. Nie jest to jednak jedyny nieobsługiwany dotychczas kierunek, w jakim mogłyby pojechać pociągi samorządowego przewoźnika.

Województwo: Finalizujemy rozmowy z UMWKP. Będą dwie pary ŁKA?

O rozmowach pomiędzy województwami łódzkim i kujawsko-pomorskim dotyczących obsługi odcinka Kutno – Włocławek poinformowało niedawno Radio Łódź. – Planujemy, aby do tego właśnie regionu [województwa kujawsko-pomorskiego] dojeżdżały dwie pary pociągów w relacji Łódź Kaliska – Włocławek – mówi cytowany przez rozgłośnię Rafał Jóźwiak, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Według przedstawianych przez niego założeń sąsiednie województwo mogłoby zaś uruchomić cztery pary pociągów Kutno – Włocławek lub Kutno – Toruń.

W krótkim komunikacie przesłanym nam przez samorząd czytamy jednak, że na razie w tej sprawie nie zapadły jeszcze żadne ostateczne rozstrzygnięcia. – Trwa finalizowanie uzgodnień rozkładu jazdy pociągów 2021/2022 z województwami sąsiednimi – stwierdza Jacek Grabarski z Wydziału Prasowego UMWŁ. Zapowiada, że w najbliższych tygodniach samorząd przedstawi szczegóły planowanej oferty.

ŁKA: Sejmik nie wyrazł jeszcze formalnej zgody na porozumienia między regionami

Otwarcia połączeń do Włocławka nie potwierdziła także sama ŁKA. – Spółka udzieli informacji na temat uruchomienia nowych kierunków po zatwierdzeniu ich przez Sejmik Województwa Łódzkiego – mówi Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Zapewnia też, że w pierwszej połowie listopada przewoźnik poinformuje szerzej o planowanym rozkładzie jazdy, rozwiązaniach taryfowych itp.

Dodajmy, że obsługa odcinka z Kutna do Torunia jest obecnie bardzo ograniczona. 3 pary pociągów Regio kursują wyłącznie w dni robocze. W weekendy połączenia w krótszej relacji do Ostrów obsługuje zaś ŁKA. W związku z trwającym remontem linii kolejowej nr 16 są one realizowane autobusami zastępczymi.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony