Partnerzy serwisu:

Pociągi Leo Express wracają do Krakowa

inf. pras., oprac ms. 09.11.2018 4,2k

Pociągi Leo Express wracają do Krakowa
Fot. Intercity przemo29, SM42.pl
Leo Express wznawia swoje weekendowe połączenie do Polski i otwiera sprzedaż biletów. Pociągi do Krakowa będą kursowały od 30 listopada do 7 stycznia oraz ponownie od 22 marca.
Czasowe zawieszenie połączeń jest spowodowane remontami prowadzonymi przez PKP PLK. Leo Express zastępuje to bardzo popularne połączenie większą liczbą autobusów, które wzmacniają istniejące już codzienne połączenia podczas ograniczeń w kursowaniu pociągów.

– Zaczęliśmy sprzedaż biletów na popularnym, bezpośrednim połączeniu między Pragą a Polską, które zostanie wznowione 30 listopada. Pasażerowie mogą cieszyć się podróżą na jarmarki świąteczne, a od połowy przyszłego roku będą mogli podróżować tam i z powrotem do Krakowa i innych miast, codziennie. Bez ograniczeń na polskich torach i wydłużania czasu przejazdu moglibyśmy w każdej chwili rozpocząć codzienne kursowanie – mówi Emil Sedlařík, rzecznik prasowy Leo Express.

Leo Express uruchomił połączenie między Bohuminem a Krakowem już w 2014 roku, rozpoczynając od autobusów i kończąc na pociągach. Jako pierwsza czeska firma i jako jedyny prywatny przewoźnik wjechał na polskie tory 20 lipca 2018 roku. Ze względu na liczne remonty torów, wydłużające czas jazdy, pociągi musiały zostać zawieszone na okres między 9 październikiem a 30 listopada 2018 roku. W tym czasie pociąg był zastępowany przez autobusy. Z podobnych przyczyn kursowanie pociągu zostanie ponownie zawieszone między 7 styczniem a 22 marca 2019 roku. Wiosną weekendowe kursy zostaną przywrócone.
Pociągi Leo Express, od 20 czerwca, będą jeździły do Krakowa codziennie.

– Istotne naprawy infrastruktury zostaną zakończone latem i nasze pociągi będą miały zapewnione optymalne warunki przejazdu. Naszym pasażerom będziemy mogli zaoferować codzienne połączenie – tłumaczy Emil Sedlařík.

Ceny biletów na trasie Praga – Kraków zaczynają się już od 19 złotych. Pociągi Leo Express wyjeżdżają z Pragi w piątki i niedziele o 16:10 i przyjeżdżają do Krakowa o 23:25. Natomiast z Krakowa wyruszają w soboty i poniedziałki o 4:53 i zatrzymują się na dworcu głównym w Pradze o 11:32.

Więcej informacji o premierze pociągów Leo Express w Polsce można znaleźć tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony