Partnerzy serwisu:

Pociągi kursują nad budowaną Trasą Świętokrzyską

lk, Rynek Kolejowy 14.06.2016 262

Pociągi kursują nad budowaną Trasą Świętokrzyską
fot. Leonard Dolecki
Pociągi wróciły na trasę z dworca Warszawa Wschodnia do Legionowa. Składy SKM linii S9 oraz Kolei Mazowieckich R9 i R90 kursują od niedzieli 12 czerwca według podstawowego rozkładu jazdy.
Na budowie Trasy Świętokrzyskiej zakończono skomplikowaną operację wsuwania konstrukcji tunelu pod linię kolejową. Technologia, którą zastosowano polega na transporcie konstrukcji tunelu na miejsce docelowe.

Operacja nasuwania konstrukcji tunelu spowodowała utrudnienia na trasie kolejowej z Warszawy do Gdańska – pociągi zostały skierowane na objazd. Jednak przyjęta metoda była najbardziej optymalna zważywszy na szybkość prowadzonych prac i tym samym czas utrudnień – zapewnił wykonawca. Więcej informacji o tej inwestycji podał portal rynekinfrastruktury.pl.

Pociągi wróciły na tę linię w niedzielę 12 czerwca. Składy SKM linii S9 oraz Kolei Mazowieckich R9 i R90 kursują według podstawowego rozkładu jazdy, obowiązującego przed remontem. Pozostałe linie – S1, S2 i S3 – kursują wg rozkładu podstawowego, z niewielkimi zmianami dotyczącymi pojedynczych pociągów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony