Partnerzy serwisu:

Pociągi Kolei Wielkopolskich na Pol’and’Rock Festival w środku nocy. Dlaczego?

inf. pras. 18.07.2019 2,7k

Pociągi Kolei Wielkopolskich na Pol’and’Rock Festival w środku nocy. Dlaczego?
fot. KW
W tym roku Koleje Wielkopolskie z inicjatywy Marszałka Województwa Wielkopolskiego uruchamiają pociągi specjalne na Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą. Bezpośredni pociąg z Poznania do Kostrzyna pojedzie 31 lipca, natomiast wróci 4 sierpnia. Co ciekawe, pociąg pojedzie w środku nocy.
Zakupując bilet na przejazd pociągiem Kolei Wielkopolskich na Pol’and’Rock Festival, podróżny może odbyć podróż wyłącznie tymi pociągami. W pociągu obowiązywać będzie oferta specjalna. Liczba biletów jest limitowana. Bilety te nie będą upoważniały do przejazdu innymi pociągami Kolei Wielkopolskich, jak również pociągami innych przewoźników - uprzedza przewoźnik. Rozkład jazdy prezentuje się następująco:
 
Bilety można nabywać w kasie na Dworcu Letnim w Poznaniu lub przez Internet: biletywielkopolskie.pl do momentu wyczerpania puli udostępnionych biletów.  W przypadku zakupu przez Internet, po zalogowaniu należy wybrać datę 31 lipca, a następnie w polu „Stacja od:” wpisać Poznań Główny, a w polu „Stacja do:”: Kostrzyn. W sprzedaży dostępne będą bilety jednorazowe wyłącznie na przejazd „tam i z powrotem” wg taryfy normalnej oraz z ulgami ustawowymi: 33%, 37%, 49%, 51%, 78%, 93%, 95% i 100%. Nie dopuszcza się zakupu biletu tylko w jedną stronę.

W pociągu nie będą honorowane bilety wydane z ulga handlową (99%, 80%, 70%, 50%), oraz według innych ofert taryfowych, np. bilet turystyczny, REGIOkarnet, bilety okresowe, bilety z Kartą Wielkopolską / REGIOkartą,Ty i raz dwa trzy. Poniżej ceny biletów na przejazd Tam i Powrót:
 
Dlaczego pociągi pojadą w środku nocy? - Powodów takiej godziny odjazdu jest kilka, pierwszy z nich to zapewnienie dojazdu dla festiwalowiczów do Kostrzyna wcześnie rano dzień przed rozpoczęciem festiwalu, ponieważ od 31 lipca czynne są pola namiotowe. Biorąc pod uwagę duże kolejki, które się tworzą przed kasami zapewniamy przyjazd wcześnie rano, żeby można było się ustawić i czekać. Jeśli ktoś będzie spał np. na polu Malinowskiego, to będzie miał czas na podejście i rozbicie namiotu nie w pełnym słońcu i jeszcze znajdzie czas na odpoczynek przed rozpoczęciem festiwalu - tłumaczy nam dokładnie Beata Wagner z Kolei Wielkopolskich.

Jak dodaje, doświadczenie z lat poprzednich jasno pokazuje, że dzień przed rozpoczęciem festiwalu jest jednym z najważniejszych dni dojazdu na festiwal. - Drugi powód to zagospodarowanie pojazdów i konieczny ich powrót do dalszej jazdy, jako pociągi handlowe kursujące w barwach Kolei Wielkopolskich - dodaje. Pociąg powrotny wyrusza tuż po ostatnim koncercie festiwalu. Pociągi będą obsługiwane dwoma pojazdami EN57Akw.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony