Partnerzy serwisu:

Od 1 stycznia utrudnienia z powodu modernizacji Warszawy Zachodniej

Jakub Madrjas 30.12.2020 91

Od 1 stycznia utrudnienia z powodu modernizacji Warszawy Zachodniej
Fot. Paul Sableman,CC-BY-SA
Prace zarządcy infrastruktury nad przebudową stacji Warszawa Zachodnia nabierają tempa. W związku z tym już od 1 stycznia 2021 r. podróżnych czeka sporo zmian w rozkładzie jazdy pociągów - informują Koleje Mazowieckie. Dla ułatwienia podróży zostanie wprowadzone wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM.
Na realizowanej przez Budimex modernizacji stacji Warszawa Zachodnia rozpoczęła się faza prac zasadniczych. Najbliższe zmiany i utrudnienia w kursowaniu pociągów zostaną wprowadzone od 1 stycznia i będą obowiązywać do 14 lutego 2021 r. Większość połączeń Kolei Mazowieckich (jadących w kierunku zachodnim), kończących dotychczas bieg na stacji Warszawa Zachodnia dowiezie pasażerów tylko do stacji Warszawa Ochota. Pociągi kursujące w kierunku wschodnim nadal będą rozpoczynały bieg na stacji Warszawa Zachodnia.

Z uwagi na powyższe utrudnienia we wspomnianym okresie na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia (w obu kierunkach) będzie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM:
• bilety KM (wszystkich rodzajów do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) będą honorowane w pociągach SKM linii S1, S2 oraz S3/S30 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia;
• bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) będą honorowane we wszystkich pociągach KM na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia.

Mniej zmiany odczują pasażerowie SKM Warszawa. Na linii S1 zmiany będą niewielkie i ograniczą się do kilkuminutowych przesunięć odjazdów pociągów z poszczególnych stacji. Ponadto, jeden poranny pociąg w kierunku Otwocka pojedzie w skróconej relacji, ze stacji Warszawa Zachodnia (odjazd o godz. 8:59). Najistotniejszą zmianą w rozkładzie dla pociągów SKM linii S2 będzie skierowanie kilku wybranych kursów w obu kierunkach, do Sulejówka Miłosny i Lotniska Chopina, przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna, z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion.

Rozkłady jazdy w Warszawie w wyniku realizowanych inwestycji zmienią się jeszcze nieraz. Prowadzone są już prace nad marcową korektą rozkładu jazdy. Ważną kwestią jest ewentualne uruchomienie od marcowej korekty przewozów na odbudowywanej stacji Warszawa Główna


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony