Partnerzy serwisu:

Pociągi KM wrócą na przystanek Zielonka Bankowa 1 sierpnia

Łukasz Kuś 02.06.2016 453

Pociągi KM wrócą na przystanek Zielonka Bankowa 1 sierpnia
Fot. Damian Kisielewski , CC BY 3.0
Na modernizowanym odcinku kolei Rembertów – Zielonka Bankowa trwają ostanie prace wykończeniowe oraz testy torowiska. 1 sierpnia mają zostać wznowione połączenia kolejowe do Warszawy Śródmieścia.
Przystanek kolejowy Zielonka Bankowa został zamknięty w 2013 z powodu remontu linii kolejowej Warszawa Rembertów –  Zielonka – Małkinia. Przystanek składa się teraz z dwóch przeciwległych peronów. Trwają tu ostatnie prace wykończeniowe, brakuje m.in. wiat peronowych. Jak informuje portal UM Zielonka, wiaty powinny zostać zainstalowane w ciągu najbliższych tygodni. Samo dojście do peronów zyskało pochylnie i nowe nagłośnienie.

Koleje Mazowieckie opracowują rozkład jazdy pociągów uwzględniający powrót połączeń kolejowych z Zielonki do Warszawy Śródmieścia. Wg rozkładu jazdy, który opublikowano 25 maja od 1 sierpnia na przystanku Zielonka Bankowa zatrzymywać się będzie jedna para pociągów dziennie. Po zakończeniu inwestycji na łącznicy linii rembertowskiej z linią wołomińską liczba pociągów zatrzymujących się w tym miejscu prawdopodobnie wzrośnie.

Pozostałe prace modernizacyjne w Zielonce przebiegają sprawnie. 1 lipca pociągi kursujące z Warszawy Wileńskiej mają już korzystać z nowej pary torów. Ta zmiana będzie wiązała się z uruchomieniem pierwszego nowego peronu w Zielonce – informuje UM Zielonka, który zapowiada, że po tej zmianie możemy spodziewać się intensywnych prac przy budowie tunelu w ulicy Kolejowej. Do tej chwili po obu stronach przyszłego tunelu wykonane zostały ściany szczelinowe. Powstała też pierwsza część stropu po północnej stronie torów. Przebudowywane są kolizje na węzłach przesyłowych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony