Partnerzy serwisu:

Pociągi FlixTrain pojadą także w Szwecji

Michał Szymajda 21.10.2019 70

Pociągi FlixTrain pojadą także w Szwecji
Fot. FlixMobility
Po uruchomieniu pociągów Flixtrain w Niemczech zielone pociągi wjeżdżają także na tory w innych krajach. Od początku 2020 roku mają kursować w Szwecji.
Zielone pociągi z logiem „Flixtrain” mają rozpocząć kursowanie w Szwecji „na początku” 2020 roku. Będą kursować na trasach Sztokholm – Malmo (z przystankami w Norrköping, Linköping, Nässjö, Alvesta i Lund) i Sztokholm – Göteborg (z zatrzymaniami w Södertälje, Hallsberg i Falköping). To główne trasy kolejowe w Szwecji, po których kursują już pociągi SJ (państwowego operatora) jak i przewoźnicy prywatni. Na razie nie wiadomo z którym z przewoźników dogada się FlixMobility. Firma nie posiada bowiem swojego taboru, a jedynie włącza kolejnych przewoźników do swojej siatki połączeń na zasadzie franczyzy.

– Na początku tego roku FlixMobility ujawniło również swoje wstępne plany dotyczące rozwoju usługi kolejowej rynku francuskim, na prośbę krajowego organu regulacyjnego, ARAFER. Ma to związek z mającą nastąpić liberalizacją rynku kolejowego we Francji w 2021 roku. ARAFER przeprowadza obecnie testy równowagi ekonomicznej dla wybranych tras. Po otrzymaniu finalnych ustaleń organów, FlixTrain oceni możliwości rozwoju na rynku francuskim w 2020 roku. Wszystkie pociągi FlixTrain mają być zasilane w 100% energią odnawialną – poinformowało biuro prasowe FlixMobility.

Pierwszych pociągi w zielonych barwach pojechały w marcu 2018 roku w Niemczech na trasach między Berlinem a Stuttgartem (przez Frankfurt) oraz między Hamburgiem a Kolonią. W 2019 roku zaczęły kursować także między Berlinem a Kolonią. Od 15 grudnia, do kolejowej siatki połączeń FlixMobility na trasach Berlin – Kolonia lub Berlin – Stuttgart dołączy 7 nowych miast (m.in. Akwizgran, Lipsk, Halle (Saale) oraz Erfurt. Dodatkowo, wiosną 2020, uruchomione zostanie połączenie między Stuttgartem a Hamburgiem.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony