Partnerzy serwisu:

Pociągi do Wojnowa i Jelcza Miłoszyc pojadą w grudniu tego roku

Jakub Rösler 24.11.2021 2,6k

Pociągi do Wojnowa i Jelcza Miłoszyc pojadą w grudniu tego roku
Fot. Przemek Król, SM42.pl
Mamy oficjalne potwierdzenie tego, że od 12 grudnia pociągi Kolei Dolnośląskich pojadą przez Wojnów do Jelcza Miłoszyc po rewitalizowanej linii 292. Początkowo będzie to 7 par połączeń, a od 1 września 2022 roku już 15 par. Na trasie pojadą dolnośląskie hybrydy.
Mamy oficjalne potwierdzenie tego, co wczoraj wydawało się już prawie pewne. Pociągi do Wojnowa i Jelcza Miłoszyc pojadą już od 12 grudnia tego roku! Tym samym dobiega końca pewna epopeja i rozważania czy na zrewitalizowanej linii 292 uda się uruchomić połączenia już w grudniu tego roku. Na przeszkodzie stał przede wszystkim brak taboru, ale tą przeszkodę udało się wczoraj ominąć poprzez zgodę CUPT na wykorzystanie na tej linii nowych, dolnośląskich hybryd.

– Dzięki zaangażowaniu Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i przychylności Centrum Unijnych Projektów Transportowych już za 18 dni z Wrocławia do Jelcza-Laskowic przez Wojnów pojedziemy pojazdami hybrydowymi – poinformował na swoim facebooku Wojciech Zdanowski, Wiceprezes Kolei Dolnośląskich.

Informację potwierdził nam Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

Także Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Tymoteusz Myrda, napisał w swoich mediach społecznościowych o spotkaniu z szefami Kolei Dolnośląskich, a także przedstawicielami zainteresowanych samorządów, którzy zgodzili się na wstępne porozumienie w sprawie uruchomienia od 12 grudnia 2021 roku 7 par połączeń na tej trasie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony