Partnerzy serwisu:

Pociągi do Spały ruszą 9 lipca

Kasper Fiszer 30.06.2016 447

Pociągi do Spały ruszą 9 lipca
Pociąg Przewozów Regionalnych w Spalefot. Kasper Fiszer.
Kursów na linii Tomaszów – Spała będzie mniej, ale za to wykonywane będą także w soboty. Weekendowe połączenia turystyczne do znanej miejscowości wypoczynkowej rozpoczną się za tydzień. Przewoźnikiem będą, podobnie jak przed rokiem, Przewozy Regionalne. Dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska uczestnictwo w wycieczce będzie bezpłatne.
Wczoraj odbył się formalny wybór przewoźnika, który obsłuży wakacyjne pociągi do Spały. Przypomnijmy – w tym roku zmieni się sposób organizacji turystycznych połączeń. Zamawia je gmina Inowłódz, która otrzymała dofinansowanie na ten cel z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przewoźnik wykona więc przewozy zlecone przez lokalny samorząd, a nie, jak w zeszłym roku, podejmie ryzyko handlowe.

Wybór przewoźnika bez niespodzianek

Zgodnie z przewidywaniami kursy uruchamiane w ramach projektu „Pociągiem do przyrody” ostatecznie obsłużą Przewozy Regionalne. – Będziemy realizować przewozy do Spały – potwierdza Anna Piotrowska, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału spółki. Jak zaznacza, wystosowane przez gminę Inowłódz zapytanie ofertowe w tej sprawie pozostało nierozstrzygnięte.

Pociągi Łódź – Koluszki – Tomaszów Mazowiecki – Spała i z powrotem będą uruchamiane nie tylko w wakacyjne niedziele, jak przed rokiem, ale także w soboty. Nie wyruszą jednak w trasę już pojutrze. – Przejazd odbędzie się (...) w weekendy: sobota – niedziela, począwszy od 9 – 10 lipca, a skończywszy na 3 – 4 września – czytamy na stronie internetowej gminy Inowłódz.

Bezpłatny bilet do zdobycia tylko drogą mailową

Podobnie jak przed rokiem, podróż pociągiem będzie wymagać wcześniejszych zapisów drogą mailową. Rejestracja ma odbywać się pod adresem pociagiem_do_przyrody@wp.pl. Tym razem zainteresowanie przejazdami może być jeszcze większe niż w ubiegłe wakacje, bo uczestnictwo będzie bezpłatne (w zeszłym roku bilet powrotny z Łodzi kosztował 13 zł, z Koluszek – 7 zł, z Tomaszowa Mazowieckiego – 3 zł). Jak informuje gmina Inowłódz, pasażerowie będą mogli uczestniczyć na miejscu w wycieczce o charakterze przyrodniczym.

Organizator zaprezentował dziś zarys rozkładu jazdy. Realizowana ma być tylko jedna para połączeń (w roku 2015 uruchamiana była dodatkowa para relacji Spała – Tomaszów Mazowiecki – Spała). W lipcu pociąg wyjedzie z Łodzi Kaliskiej o 8:35 i dotrze do Spały o 10:11. W drogę powrotną wyruszy o 17:58 i dojedzie do głównego dworca stolicy regionu o 19:38. Szczegółowe informacje dotyczące grafiku kursów mają zostać zaprezentowane w przyszłym tygodniu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony