Partnerzy serwisu:

Pociągi dla uchodźców zwolnione ze stawek dostępu do torów?

Jakub Madrjas 11.03.2022 1,2k

Pociągi dla uchodźców zwolnione ze stawek dostępu do torów?
pociąg humanitarny Kolei DolnośląskichFot. Tymoteusz Myrda/twitter
Rząd planuje zwolnić z opłat za dostęp do infrastruktury kolejowej tych przewoźników, którzy uruchomią pociągi przeznaczone do przewozu uchodźców z Ukrainy - informuje Polska Agencja Prasowa.
Jak podaje PAP, chodzi o projekt ustawy o szczególnych regulacjach w zakresie transportu i gospodarki morskiej w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy, który pojawił się już w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu. 

W uzasadnieniu projektu napisano, że "finansowanie zostało przewidziane dla przewoźników kolejowych, którzy uruchamiają dodatkowy pociąg pasażerski nieujęty w rocznym rozkładzie jazdy albo włączają dodatkowy wagon do pociągu pasażerskiego stałego kursowania, w celu przewozu osób przemieszczających się z terytorium Ukrainy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy”. Zwolnienie z opłat za dostęp do kolejowej infrastruktury ma też objąć organizatorów transportów pomocy humanitarnej dla Ukrainy.

Jak podaje PAP, zarządcy infrastruktury kolejowej otrzymają rekompensaty ze środków Funduszu Pomocy Ukrainie.

Ustawa raczej nie wejdzie w życie szybko - Rada Ministrów planuje przyjąć projekt do końca marca. Tymczasem w transporcie drogowym wszyscy koncesjonariusze płatnych autostrad w Polsce zwolnili z opłat za przejazd autostradami uciekających przed wojną mieszkańców Ukrainy już 1 marca.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony