Partnerzy serwisu:

Pociągi dalej jeżdżą po linii 447? Tylko przez stację

Jakub Madrjas 05.09.2017 4,1k

Pociągi dalej jeżdżą po linii 447? Tylko przez stację
Fot. PKP PLK
W niedzielę 3 września PKP PLK dwutorowo zamknęła linię 447 z Grodziska do Warszawy. Jednak część pasażerów utrzymuje, że linią wczoraj jechało. Jak to możliwe?
Sytuację nagłośnił profil społecznościowy Kolejowa Linia Łódzka, skupiający pasażerów pociągów Warszawa – Łódź. – Linią 447 na pewno jechały wybrane pociągi PKP Intercity, w tym co najmniej jedno Pendolino – informowali wczoraj. PLK była zaskoczona, bo termin zamknięć torowych został dotrzymany.

Po długich dyskusjach na profilach społecznościowych udało się w końcu ustalić, gdzie leży nieścisłość. Chodzi o stację Pruszków – pociągi dalekobieżne zjeżdżają tam rzeczywiście na tor 3 linii 447. Jak tłumaczy rzecznik PLK, linia 447 co do zasady jest zamknięta, sposób przejazdu przez stację nie wydawał się aż tak istotny.

Taka organizacja ruchu w stacji Pruszków wynika z budowy tunelu drogowego (obecnie zamknięty jest tor nr 2 linii nr 1) i potrwa do lutego 2018 roku. Mirosław Siemieniec zapewnia, że od początku było to w planach PLK. Taka organizacja nie mogła jednak posłużyć do czasowej obsługi stacji Pruszków przez pociągi przyspieszone z Grodziska Mazowieckiego – z powodu prac na peronach.

Pasażerowie zwracali też wczoraj uwagę na to, że pomimo dwutorowego zamknięcia na linii nie ruszyły jeszcze żadne prace. PLK zapewnia, że roboty wkrótce się zaczną, a wykonawca jest pod nadzorem inwestora.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony