Partnerzy serwisu:

Pociągi Bydgoszcz – Chełmża i Laskowice – Czersk pojadą. Formalności dopełnione

Jakub Madrjas 15.01.2021 120

Pociągi Bydgoszcz – Chełmża i Laskowice – Czersk pojadą. Formalności dopełnione
Fot. Jan Niezbędny, SM42.pl
Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", Arriva podpisała z województwem kujawsko-pomorskim aneks do umowy, który umożliwi uruchomienie od poniedziałku 18 stycznia przewozów na liniach Bydgoszcz – Chełmża i Laskowice – Czersk.
Powrót pociągów na linie Laskowice – Czersk i Chełmża – Bydgoszcz od 18 stycznia w razie złagodzenia obostrzeń przez rząd był zapowiadany już w grudniu, podczas cięcia połączeń w województwie kujawsko-pomorskim. Na początku tego tygodnia okazało się jednak, że nie wszystkie formalności pomiędzy przewoźnikiem Arriva a samorządem zostały dopełnione. Dlatego operator usunął informację o powrocie pociągów na te linie ze swojej strony internetowej, choć wciąż figurowały one w oficjalnym rozkładzie jazdy PKP PLK. 

Pociągi tylko w dni robocze

Przypomnijmy, że w ramach zmian powrócą 4 pary dziennie na linię Chełmża – Unisław Pom. – Bydgoszcz Gł. oraz 3 pary dziennie na linię Laskowice Pom. – Czersk. To oferta uboższa, niż w poprzednim rozkładzie jazdy. Co istotne, pociągi będą uruchamiane od poniedziałku do piątku, a w weekendy pasażerowie będą musieli szukać dla siebie alternatywnych form transportu. Rozkład jazdy prezentowaliśmy tutaj.

Podwyżka cen biletów

Dzisiaj (15 stycznia) weszła w życie podwyżka cen biletów według taryfy "kujawsko-pomorskiej", której wysokość ustala organizator przewozów. Zmiana obowiązuje w pociągach obsługiwanych zarówno przez Arrivę, jak i Polregio. Ceny biletów wzrosły o ok. 10% ale warto zauważyć, że taryfa w województwie nadal pozostaje jedną z niższych w skali całego kraju. Od poniedziałku nie uzyskaliśmy od urzędu marszałkowskiego komentarza w sprawie przyczyn wprowadzenia podwyżki. 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony