Partnerzy serwisu:

Pociąg Zielona Góra – Berlin wróci do rozkładu

Kasper Fiszer 12.12.2016 842

Pociąg Zielona Góra – Berlin wróci do rozkładu
fot. Radosław Droschdschewski (Zwiadowca21), lic. CC BY-SA 3.0.
Podróżujący do stolicy Niemiec znów będą mogli korzystać z bezpośredniego połączenia z Zielonej Góry. Województwo lubuskie wynegocjowało bowiem jego przywrócenie ze stroną niemiecką, która jeszcze dwa tygodnie temu nie była zainteresowana jego utrzymaniem. Pierwszy kurs w nowym rozkładzie jazdy zostanie zrealizowany w przyszły poniedziałek.
Losy bezpośredniego kursu Zielona Góra – Berlin są wyjątkowo burzliwe. Uruchomione wiosną zeszłego roku i otwierane z dużą pompą połączenie zniknęło bowiem w niedzielę z rozkładu jazdy, by... pojawić się w nim ponownie po tygodniu przerwy. Jak poinformował dziś Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, władze regionu porozumiały się ze stroną niemiecką i relacja pociągu Zielona Góra – Frankfurt nad Odrą zostanie ponownie wydłużona.

Sukces negocjacyjny lubuskich samorządowców

– Bezpośredni pociąg z Zielonej Góry do Berlina zacznie kursować 19 grudnia – powiedziała nam Alicja Makarska, członek Zarządu Województwa Lubuskiego. Dodała jednak, że na razie nie został jeszcze opracowany dokładny rozkład jazdy. – Szczegółowe godziny kursowania połączenia będą znane jeszcze w tym tygodniu – wskazała.

Przypomnijmy, że jeszcze na początku grudnia ani władze Brandenburgii, ani Związek Komunikacyjny Berlin-Brandenburgia nie chciały uruchamiać wspomnianego kursu. W efekcie relacja pociągu została skrócona do granicznego Frankfurtu. – Udało się wynegocjować przywrócenie połączenia ze stroną niemiecką, która początkowo nie deklarowała woli jego utrzymania – komentuje dziś Alicja Makarska.

Podróżni nadal mają możliwość dojazdu

Jak zapewnia przedstawicielka władz regionu, przez najbliższy tydzień podróżni będą mieć możliwość dojazdu do Berlina dzięki dogodnym skomunikowaniom. Czas oczekiwania na przesiadkę z lub do pociągu Frankfurt – Berlin w żadnym przypadku nie przekracza 16 minut. Do 1 grudnia Przewozy Regionalne wraz z DB Regio utrzymywały jedną parę połączeń bezpośrednich. Połączenie popołudniu funkcjonowało tak samo jak obecnie, tj. z przesiadką we Frankfurcie.

Przypomnijmy, że województwo lubuskie uruchamia bezpośrednie połączenie do Berlina także z Gorzowa Wielkopolskiego. Relacja również tego kursu została w niedzielę skrócona. Wcześniej pociąg rozpoczynał bowiem bieg już w Krzyżu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony