Partnerzy serwisu:

Pociąg z Kijowa do Warszawy cały czas kursuje. Będą dodatkowe wagony

Michał Szymajda 01.03.2022 9,2k

Pociąg z Kijowa do Warszawy cały czas kursuje. Będą dodatkowe wagony
Kiev Express przygotowany do odjazdu Fot. M. Szymajda
Szóstego dnia wojny na Ukrainie cały czas działa komunikacja kolejowa między Polską a Ukrainą. Pociągi są wzmacniane kolejnymi wagonami, pojawią się dodatkowe połączenia.
Koleje Ukraińskie wraz z PKP Intercity każdego dnia od początku konfliktu uruchamiają pociągi Kijów – Warszawa. Jest o możliwe dzięki utrzymaniu Kijowa w ukraińskich rękach i braku zamknięcia pierścienia oblężenia na strategicznym kierunku na zachód od miasta (to zasługa ukraińskiej armii).

– Aby umożliwić wyjazd ze strefy konfliktu, Koleje Ukraińskie dołączą dodatkowe wagony do pociągu nr 67 z Kijowa do Warszawy. Pociąg odjeżdża codziennie z Kijowa o godzinie 19:13 – napisały Koleje Ukraińskie.

Logistyka tego przedsięwzięcia będzie następująca: z dodatkowych wagonów ukraińskich na przejściu granicznym będzie można przejść do dodatkowych polskich wagonów, które do pociągu Kiev Express zostaną dołączone przez PKP Intercity po stronie polskiej.

Koleje Ukraińskie zdecydowały się także dołączać dodatkowe wagony do pociągu Odessa – Przemyśl, który również wciąż kursuje. Dołączane są one we Lwowie i kursują jako wahadło do Przemyśla.
Już wczoraj informowaliśmy o dodatkowych pociągach, które jadą ze Lwowa do Chełma oraz o pociągach, które wykorzystują Linię Hutniczą Szerokotorową i od Hrubieszowa jadą do Olkusza. Niezwykle ważna jest decyzja o doraźnym remoncie linii z Zagórza do Krościenka, skąd można dojechać do ukraińskiego Chyrowa.

Prezes Kolei Ukraińskich Oleksandr Kamyszyn zwrócił się 28 lutego wieczorem do pasażerów z prośbą o wyrozumiałość w trudnej sytuacji.

– Nie możemy teraz zapewnić Wam należytego komfortu podróży ani dobrych warunków na stacjach. Niestety w czasie wojny musimy poświęcić wygodę na rzecz Waszego bezpieczeństwa. Obiecuję, że wszystko wróci do normy, jak tylko wojna się skończy – powiedział.

Oznajmił, że Koleje Ukraińskie działają teraz według tymczasowego grafiku, który wymuszają transporty wojskowe oraz sytuacja frontowa. Grafik przygotowywany jest każdego wieczora i ujawniany w portalach społecznościowych i na dworcach.

Prezes poinformował ponadto, że pierwszeństwo wejścia na pokład pociągów mają kobiety i dzieci.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony