Partnerzy serwisu:

Pociąg w chmurze, czyli jak Advantech komunikuje tabor kolejowy

Jakub Dybalski 10.09.2019 1k

Pociąg w chmurze, czyli jak Advantech komunikuje tabor kolejowy
fot. AdvantechITA-5831 - industrialny komputer, spełniający kolejowe normy EN50155, EN50121-3-2 oraz EN45545
We wrześniu ubiegłego roku, w ramach akcji „Narodowego Czytania”, pasażerowie podróżujący jednym z pociągów PKP Intercity na specjalnie stworzonej platformie multimedialnej mogli znaleźć ebook „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. To zaledwie ułamek możliwości, jakie dają rozwiązania firmy Advantech, która projektuje, buduje i wdraża m.in. rozwiązania informatyczne dla transportu kolejowego. Advantech będzie można odwiedzić na gdańskich targach TRAKO2019 (hala C, stoisko 36).
Świat Inteligentnych Systemów dla Transportu (ITS) dynamicznie się zmienia. Szczególnie w kolejnictwie, nowe technologie takie jak sztuczna inteligencja (AI), przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT) lub usługi - wi-fi oraz internet w pociągu - czy monitoring przemysłowy CCTV stają się coraz bardziej wymagane i popularne.

Operatorzy pociągów oraz ich producenci oczekują spełniania wysokich standardów we wszelkich nowych urządzeniach. Dlatego właśnie rozwiązania i produkty muszą posiadać kolejowe normy (EN50155, EN50121 i inne) oraz spełniać niezbędne wymogi bezpieczeństwa oraz stabilności działania. Zamawiający poszukują stabilnych centralnych systemów zarządzania (CSR), niezawodnych produktów dla swoich sieci, rozsądnych rozmiarów urządzeń. Wszystko aby aby sprostać wymagającej infrastrukturze w pociągu i osiągnąć ważny cel - sprawić, by pasażerowie podróżowali bardziej komfortowo, szybko i ekonomicznie.

Advantech to firma założona na Tajwanie, ale działająca globalnie. Rozwiązania dla kolei są wdrożone w wielu miejscach na świecie. Każde z nich działa w innym typie i generacji pociągu, oparte jest na innym dostawcy mobilnym oraz na bardzo zróżnicowanym terenie. Advantech zapewnia kompleksowe rozwiązania informatyczne, począwszy od systemów przekazywania danych z zewnątrz, przez sprzęt potrzebny do działania rozmaitych sieci w pojeździe, po software, z którego korzystają operatorzy i pasażerowie.

Rozwiązania oraz produkty dedykowane dla taboru kolejowego, są tylko jedną z gałęzi sektora transportu rozwijanego przez firmę. Od prostych, niezarządzalnych switchy, przez panele informacyjne oraz dla motorniczego (HMI), serwery multimediów, punkty dostępowe do połączenia się z siecią Wi-Fi w pociągu i routery, moduły komunikacyjne, po komputery pokładowe - wszystkie dedykowane do zastosowania w pociągach lub otaczającej je infrastrukturze. Swoje zastosowanie, mogą znaleźć w systemach informacji pasażerskiej (PIS), monitoringu przemysłowym CCTV, monitoring pojazdu, systemach wizyjnych (VMS) a także sieci Ethernet. Oferowane produkty, posiadają niezbędne certyfikaty i normy, takie jak: EN50155, EN50121-3-2 oraz EN45545.

Klienci –zarówno integratorzy systemu jak i producenci taboru – korzystają z pracy międzynarodowego, doświadczonego zespołu. Dwie niezależne linie do customizacji zamówień (CTOS), w Polsce oraz Holandii, pozwalają na przygotowanie oraz budowę dedykowanych produktów. Nad zindywidualizowanymi ofertami pracują lokalne teamy techniczne, a niejednokrotnie centrum R&D z centrali w Tajpej.  

Wspomniany na wstępie pilotażowy projekt w Darcie jadącym na trasie Kraków–Warszawa–Olsztyn to zaledwie początek możliwości jest dużo więcej. A pasażera coraz mocniej trzeba zachęcać do podróży pociągiem właśnie komfortem, z którego skorzysta w czasie podróży.

Więcej informacji na specjalnie utworzonej na targi TRAKO2019 PODSTRONIE firmy Advantech.
TUTAJ więcej o urządzeniu ITA-5831 - industrialnym komputerze, spełniającym kolejowe normy EN50155, EN50121-3-2 oraz EN45545.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony