Partnerzy serwisu:

Pociąg Słoneczny dojedzie do Ustki. Będzie bisowany do Trójmiasta

Michał Szymajda 18.05.2022 13,4k

Pociąg Słoneczny dojedzie do Ustki. Będzie bisowany do Trójmiasta
fot. M. Szymajda
W rozmowie z „Rynkiem Kolejowym” prezes Kolei Mazowieckich potwierdził, że „Pociąg Słoneczny” wyjedzie w tym roku, pod dwuletniej przerwie, na trasę z Warszawy do Trójmiasta i Ustki.
– W pierwszy kurs po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Pociąg Słoneczny wyruszy 25 czerwca – potwierdził w rozmowie z nami Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich. Taka jest decyzja zarządu spółki sprzed kilku dni.

Wiadomo, że wzorem lat ubiegłych, pociąg będzie wyruszał z Warszawy Zachodniej wczesnym porankiem, aby dotrzeć do Ustki po około 5,5 godzinach podróży. Z powrotem z Ustki wyruszy po południu. Tak jak przed dwoma laty, pociąg ma być tani i komfortowy, z możliwością przewiezienia sporej liczby rowerów.

Całkowitą nowością będzie natomiast to, że Słoneczny będzie bisowany w weekendy, między Trójmiastem a Warszawą. Pozwoli to na podróż w komfortowych warunkach, w piętowych wagonach Bombardiera, znacznie większej liczby pasażerów. Plan bisowania pociągu na odcinku Trójmiasto – Warszawa był już dwa lata temu, jednak plany te przerwała pandemia.

Koleje Mazowieckie zapowiedziały, że szczegóły połączenia, cennik i godziny odjazdów upublicznią w najbliższych dniach.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony