Partnerzy serwisu:

Pociąg sanitarny przywiózł rannych żołnierzy ukraińskich do Warszawy

Jakub Madrjas 20.07.2022 3,1k

Pociąg sanitarny przywiózł rannych żołnierzy ukraińskich do Warszawy
Fot.Michał Dworczyk/twitter
Do Warszawy Głównej dotarł pociąg z rannymi żołnierzami ukraińskimi. Wykorzystano przygotowane w tym celu już w lutym wagony PKP Intercity.
– Do Polski dotarła grupa 32 rannych żołnierzy z Ukrainy. Ich transport i rozmieszczenie w 11 polskich szpitalach był pierwszym zadaniem zrealizowanym przez Zespół Pomocy Humanitarno-Medycznej – poinformował szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, dodając, że żołnierze ci, broniąc Ukrainy, bronią również bezpieczeństwa Polski. 
Skład dotarł do Warszawy Głównej, gdzie czekały już wojskowe ambulanse. O szczegółach poinformował w programie "Graffiti" w Polsat News wiceszef MSWiA Błażej Poboży. Pociąg medyczny przywiózł 32 ciężko i nieco lżej rannych żołnierzy armii ukraińskiej. Dodał, że żołnierze odnieśli "rany typowe dla konfliktu zbrojnego" i "trafili do kilkunastu szpitali w Polsce – w Warszawie również, ale przede wszystkim za linią naszej granicy".

Pociąg sanitarny do przewozu rannych żołnierzy Polska przygotowała już w lutym, wykorzystując wagony PKP Intercity. – Współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia, które poleciło nam przystosować 10 wagonów do przewożenia pomocy humanitarnej, a z drugiej strony – pasażerów, przede wszystkim tych rannych – mówił członek zarządu spółki Tomasz Gontarz. Do tej pory pociąg był wykorzystywany np. do transportu dzieci chorych onkologicznie oraz dużej grupy uchodźców
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony