Partnerzy serwisu:

Pociąg relacji Wrocław – Zielona Góra zderzył się z cysterną

Michał Szymajda 01.03.2016 383

Pociąg relacji Wrocław – Zielona Góra zderzył się z cysterną
Pociąg relacji Wrocław – Zielona Góra zderzył się z cysternąFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Przed godziną 16:00 pociąg regio relacji Wrocław Główny – Zielona Góra zderzył się na przejeździe kolejowo-drogowym w Nowej Soli z cysterną. 6 osób zostało lekko rannych.
Do zdarzenia doszło na strzeżonym przejeździe przy ulicy Ciepłowskiej. Jak podaje wstępnie policja, kierowca ciągnika siodłowego z naczepą-cysterną, w której znajdował się plastikowy granulat, w sposób nieprawidłowy zawracał na przejeździe kolejowym. Maszynista pociągu regio zauważył przeszkodę na torach i rozpoczął hamowanie awaryjne, jednak nie udało mu się już uniknąć zderzenia.

W wyniku kolizji rannych zostało 5 osób znajdujących się na pokładzie elektrycznego zespołu trakcyjnego EN57 (podróżnych było w sumie około 50) i kierowca ciężarówki. Zmiażdżona została kabina maszynisty, pierwszy z wózków pojazdu wypadł z szyn, jednak cały pojazd zdołał utrzymać się na torowisku. Ruch na dwutorowym szlaku został wstrzymany, a Przewozy Regionalne zorganizowały komunikację zastępczą pomiędzy Nową Solą a Zieloną Górą. Można się spodziewać, że utrudnienia w ruchu pociągów potrwają do 2 marca.

Aktualizacja, 1 marca, 19:30.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. o godz. 19:15 przywróciły rozkładowy ruch pociągów na trasie Nowa Sól – Zielona Góra. Z torowiska usunięty został uszkodzony samochód ciężarowy. Na miejscu zdarzenia działają jeszcze służby techniczne PLK. W Nowej Soli o godz. 16:00 na przejeździe kolejowo-drogowym przed pociągiem Przewozów Regionalnych relacji Wrocław – Zielona Góra znalazł się tir z cysterną. Na przejeździe działały półrogatki i sygnalizacja. Nie wiadomo dlaczego samochód stał na przejeździe. Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony