Partnerzy serwisu:

Pociąg RegioJet Praga – Przemyśl (- Kijów) już codziennie. Nie będzie ogólnodostępny

Michał Szymajda 09.06.2022 6,1k

Pociąg RegioJet Praga – Przemyśl (- Kijów) już codziennie. Nie będzie ogólnodostępny
Fot. Paul Korecky
Czeski prywatny operator kolejowy RegioJet będzie uruchamiać codzienne pociągi między Pragą a Przemyślem. W Przemyślu skład będzie skomunikowany z pociągiem Kolei Ukraińskich do Lwowa i Kijowa. Połączenie przeznaczone będzie dla obywateli Ukrainy i dla nich przygotowana zostanie specjalna pula tanich biletów.
– RegioJet odpowiada na potrzebę powrotu części obywateli Ukrainy, którzy chcą wrócić do domów. Dlatego od niedzieli 12 czerwca rozpoczniemy uruchamianie codziennego połączenia Pragi z Kijowem przez Polskę – czytamy w komunikacie przewoźnika.

Pociąg RJ1019 będzie wyjeżdżać z Pragi o 20:18, zatrzyma się na szeregu stacji w Czechach, a w Polsce w Krakowie i Rzeszowie. Do Przemyśla dotrze następnego na 8 rano, a o 10:15 pasażerowie będą mieli możliwość przejścia do pociągu Ukrzaliznyci jadącego do Kijowa. Zdaniem RegioJet dwie godziny wystarczą na odprawienie wszystkich pasażerów i kontrolę paszportową. Po drodze skład UZ zatrzyma się we Lwowie, Tarnopolu, w Chmielnickim i Winnicy. Do Kijowa dotrze o 22:34. Powrotny pociąg wyruszy z Kijowa o 8:30 i dotrze do Przemyśla o 19:53. Z Przemyśla skład RJ pojedzie o 21:52 i dotrze do Pragi o 8:55 następnego dnia.

Na połączenie można kupić, za pośrednictwem strony RegioJet, a także za pośrednictwem strony Kolei Ukraińskich. Dla posiadaczy ukraińskich paszportów bilety są tanie. Np. przejazd z Pragi (i dla każdej kolejnej stacji na trasie w Czechach i w Polsce) do Lwowa kosztuje 229 korony. To około 40 złotych. Do Kijowa bilet będzie kosztować 639 koron. Na razie pociąg nie jest ogólnodostępny.

Czeski pociąg będzie zestawiony wyłącznie z wagonów-kuszetek. Na pokładzie będzie wi-fi, elektryczność do urządzeń przenośnych, śniadanie w cenie biletu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony