Partnerzy serwisu:

Pociąg Przewozów Regionalnych przejechał sygnał "stój" w Poznaniu

Michał Szymajda 22.02.2019 13,4k

Pociąg Przewozów Regionalnych przejechał sygnał "stój" w Poznaniu
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
22 lutego około godz. 10:30 w Poznaniu, na linii kolejowej Poznań – Wronki - Szczecin, doszło do przejechaniu sygnału "stój" na semaforze przez pociąg spółki Przewozy Regionalne relacji Poznań – Świnoujście.
Jak informuje PKP PLK, wykolejeniu uległ pierwszy z członów ezt, na szczęście nikt z pasażerów i obsługi pociągu nie został poszkodowany. Zarządca infrastruktury podaje, że do wypadku doszło w wyniku przejechania sygnału „stój” na semaforze i wjazdu na tor zamknięty ze względu na prace torowe.

– Na miejscu pracuje komisja kolejowa, która ustali przyczyny zdarzenia. Są już służby techniczne. Nie ma przerwy w ruchu, ponieważ pociągi jadą po drugim torze – informuje Zbigniew Wolny z wielkopolskiego biura prasowego PKP PLK.

Pasażerowie pociągu mogli skorzystać z połączenia pociągiem PKP Intercity Warszawa - Świnoujście, ponieważ ze względu na wypadek wprowadzono wzajemne honorowanie biletów.

– Część pasażerów skorzystała z pociągu regio z Poznania Gł. do Krzyża o 11:30. Kolejne bezpośrednie połączenie do Świnoujścia odjeżdża o 13:36. PR rozpoznają możliwość uruchomienia składu zastępczego za pociąg Regio Poznań Gł. - Świnoujście, który miałby pojechać na trasie Szczecin Gł. – Świnoujście – dodaje rzecznik PLK.

[aktualizacja]

Jak udało nam się ustalić, w zdarzeniu wziął udział jeden z czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Impuls z zachodniopomorskiego oddziału Przewozów Regionalnych. Pojazd po przejechaniu rozjazdu znalazł się na ślepym torze, przejechał przez wykolejnicę (na zdjęciach z miejsca zdarzenia nie widzimy jednak, by doszło wykolejenia) i zatrzymał się na kilka metrów przed prowizorycznym kozłem.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony