Partnerzy serwisu:

Pociąg pasażerski ponownie dojechał do Krościenka po uchodźców [aktualiacja]

Michał Szymajda 24.03.2022 9,6k

Pociąg pasażerski ponownie dojechał do Krościenka po uchodźców [aktualiacja]
SA103 Polregio w KrościenkuFot. PKP PLK
Tym razem bez fleszy i oficjalnych delegacji pociąg pasażerski udał się do przygranicznego Krościenka, by zabrać ukraińskich uchodźców i przejechać przez Zagórz i Sanok.
O tym, że PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły awaryjną naprawę toru na bieszczadzkiej linii 108 między stacjami Uherce a Krościenko dowiedzieliśmy się nieoficjalnymi kanałami przed południem.

Pociągi ponownie docierają do Krościenka

– Między Polską a granicą z Ukrainą ponownie wykorzystane jest dodatkowe połączenie kolejowe. PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły prace i przywróciły ruch na odcinku Uherce – Krościenko – Granica Państwa na linii Krościenko – Stróże – czytamy w komunikacie od PKP PLK. Dzięki wykonanym pracom, jest możliwość wykorzystania pociągów w komunikacji do przejścia kolejowego z Ukrainą. Kolejowe przejście graniczne w Krościenku będzie dodatkowym punktem odprawy w przewozach kolejowych.

– Na odcinku Uherce – Granica Państwa PLK wykonały prace niezbędne do bezpiecznego przejazdu składów pasażerskich. Na jednotorowej linii wymienione zostały m.in. podkłady. Przeprowadzono dodatkowy przegląd torów i poprawę widoczności na przejazdach kolejowo-drogowych. Prace wykonane zostały siłami Grupy PKP Polskie Linie Kolejowe – napisał Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK. Po uciekinierów z Ukrainy udał się do Krościenka pociąg Polregio.

Polregio w Krościenku

– Odcinek Uherce – Krościenko został ponownie dopuszczony do użytkowania. Dotychczasowa relacja została wydłużona o ten odcinek. Pociągiem przejechało około 51 uchodźców. Na odcinku Uherce – Krościenko – Uherce pociąg może jechać z maksymalną prędkością 30 km/h. Pociąg był zestawiony z dwóch pojazdów SA 103. Pociąg ma przyjechać do Tarnowa na godzinę 17:05. Zamówione są dalsze przejazdy – powiedziała rzeczniczka Polregio Aleksandra Baldys.

Do tej pory, z uwagi na naprawę toru po wykolejeniu, na uciekających przed wojną czekał w Uhercach, dokąd znad granicy docierały autobusy zamiast pociągów. Ważne jest to, że pociąg nie kursuje od stacji Krościenko, lecz od samego punktu granicznego w Krościenku, co znacznie ułatwia dostanie się na jego pokład uchodźcom.

Dowiedzieliśmy się również, że wniosek o kurs po infrastrukturze PKP PLK do Krościenka złożył również stacjonujący w Zagórzu operator SKPL. Tak jak 3 marca, w rozkładzie jazdy ponownie nie znalazło się jednak miejsce do wykonania kursów przez tego przewoźnika.

[aktualizacja]


Jak napisały PKP Polskie Linie Kolejowe "były problemy techniczne, dotyczące parametrów pojazdu, na który SKPL złożył wniosek. Przewoźnik już zaktualizował dane. Obecnie, jeśli SKPL złoży wniosek, będzie mógł realizować przewozy." 29 marca rano PLK poinformowały, że "SKPL realizuje przewozy na linii nr 108.  Zgodnie z zamówieniem odbyły się kursy z Krościenka do Krakowa Głównego w sobotę 26.03.22 i w poniedziałek 28.03.22 r. "

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony