Partnerzy serwisu:

Pociąg Nightjet przez Polskę będzie zawieszony

Michał Szymajda 11.01.2021 199

Pociąg Nightjet przez Polskę będzie zawieszony
Zdjęcie ilustracyjneFot. ÖBB
17 stycznia w trasę nie wyjedzie pociąg Nighjet łączący Wiedeń z Berlinem przez Polskę. Połączenie zostanie zawieszone na dłuższy czas.
Pociąg Nighjet uruchamiany przez Koleje Austriackie we współpracy z PKP Intercity nie będzie kursować od 17 stycznia.

– W uzgodnieniu z kolejami zagranicznymi, z uwagi na niską obecnie frekwencję, podjęto decyzję o wstrzymaniu kursów pociągu NightJet rel. Wiedeń – Berlin. Ze względu na obowiązującą przedsprzedaż biletów to połączenie zostanie zawieszone od 17 stycznia – poinformowała nas Katarzyna Grzduk, rzeczniczka prasowa PKP Intercity.

Informacje w tej sprawie można już znaleźć także w komunikatach na stronie internetowej przewoźnika. Wstrzymane będą nie tylko wagony zasadniczej części pociągu jadącej ze stolicy Austrii do stolicy Niemiec, ale też grupa wagonów, która kursuje z Przemyśla do Berlina i z powrotem. Ponadto PKP Intercity informuje, że od 16 stycznia wstrzymana będzie sprzedaż biletów na grupę wagonów do Budapesztu w nocnym pociągu Chopin.

Obecne nowe zasady pandemiczne w Niemczech, Czechach i Austrii są na tyle ostre, że w zasadzie eliminuje to kolejowy ruch pasażerski między państwami. Kursują bardzo nieliczne pociągi międzynarodowe.
PARTNERZY DZIAŁU




Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony