Partnerzy serwisu:

Pociąg między Iłową Żagańską a Żarami może jechać ponad godzinę. Kursował w 17 minut

Michał Szymajda 18.09.2020 110

Pociąg między Iłową Żagańską a Żarami może jechać ponad godzinę. Kursował w 17 minut
Pociąg do Zgorzelca w Zielonej Górzefot. M. Szymajda
Między Iłową Żagańską a Żarami w województwie lubuskim czas przejazdu pociągów zwiększył się kilkukrotnie. Poinformował o tym portal „Kolejowe Łużyce”. Sprawdziliśmy dlaczego.
Z 17 minut do nawet jednej godziny i 11 minut wydłużył się czas przejazdu pociągów Polregio, które kursują z Iłowej do Żar. Oznacza to ciężki początek roku szkolnego dla uczniów, którzy korzystają z pociągów w dojazdach do szkół – poinformowali aktywiści na swoim twitterowym koncie. – Byłoby krócej, gdyby nie stan infrastruktury w Jankowej i degradacja Iłowej ze stacji do przystanku – dopisali i przedstawili rozkład jazdy.

Najszybszy pociąg między Iłową Żagańską a Żarami przejeżdża między miejscowościami w 40 minut, najwolniejszy: rzeczywiście w godzinę i 11 minut. Są też pociągi jadące w 52, 57, 59, 42 minuty. O to, jaka jest przyczyna tak drastycznej zmiany zapytaliśmy zarządcę infrastruktury – PKP PLK.

– Na linii kolejowej 282, między Jankową Żagańska a Żarami naprawiany jest przepust. Zapewni to płynne i bezpieczne przejazdy. Ze względu na prace na jednotorowej linii pociągi, zgodnie z rozkładem jazdy, jeżdżą między Iłową Żagańską a Żarami trasą zmienioną przez Żagań. Czas podróży jest dostępny w rozkładzie jazdy – napisał Radosław Śledziński z biura prasowego PKP PLK.Jak informuje, zakończenie robót planowane jest na koniec września. Jednocześnie planowany na 26–30 września remont rozjazdu na stacji Jankowa Żagańska wymagać będzie wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Żary – Węgliniec. – Zmiana jest uzgodniona z przewoźnikiem i ujęta w rozkładzie. Zgodnie z informacjami w rozkładzie pociągi pojadą stałą trasą od 1 października – dodał przedstawiciel PLK.

Na co dzień odcinek między Jankową a Żarami pokonują 4 pary pociągów Polregio. Kursują ze Zgorzelca, Gorlitz lub z Węglińca do Zielonej Góry.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony