Partnerzy serwisu:

Pociąg do Kultury z ważną europejską nagrodą

inf. prasowa 10.11.2017 710

Pociąg do Kultury z ważną europejską nagrodą
Fot. wroclaw.pl
Pociąg do Kultury Berlin – Wrocław z jedynym w swoim rodzaju programem kulturalnym został uhonorowany nagrodą Europejskiej Marki Kultury. 9 listopada, podczas rozdania nagród w berlińskim Wintergarten, Pociąg do Kultury otrzymał europejską nagrodę w kategorii „Trend 2017”.
Pociąg do Kultury kursuje w każdy weekend od 30 kwietnia 2016 roku pomiędzy Berlinem – Cottbus i Wrocławiem. Oferta, ograniczona początkowo do jednego roku, powstała we współpracy landów Berlina i Brandenburgii, Związku Komunikacyjnego Berlina-Brandenburgii (VBB), DB Regio oraz Kolei Dolnośląskich (KD), aby wygodnie, w sposób przyjazny środowisku i bez przesiadki dojechać do Europejskiej Stolicy Kultury, którą wówczas był Wrocław. Ze względu na duży sukces ofertę przedłużono o dwa lata – do końca 2018 roku. Dotychczas w podróż Pociągiem do Kultury udało się ponad 30 000 pasażerów i około 300 artystów.

Podczas podróży pasażerowie doświadczają niepowtarzalnego programu kulturalnego prowadzonego przez dwujęzycznych moderatorów. W pociągu znajduje się mobilna wystawa prezentująca znanych wrocławian niemieckiego i polskiego pochodzenia. Zwraca ona uwagę na żywą historię łączącą Berlin i Wrocław od lat.

– W podróży do Wrocławia, miasta zmieniającej się tożsamości, pasażerowie mają nie tylko szansę poznania historycznych śladów, ale przede wszystkim mogą wnieść własny impuls do dialogu obu miast. To właśnie bezpośrednie spotkania poprzez naukę pierwszych polskich słówek, interaktywną zabawę z telefonami stacjonarnymi czy niemiecko-polski slowdating dają poczucie sąsiedzkiej Europy. Zgodnie z myślą przewodnią to „podróż w najlepszym towarzystwie” – można przeczytać w komunikacie KD dotyczącym otrzymanej przez przewoźnika nagrody.

Kultura w pociągu

Różnorodny program odczytów, koncertów, treningów, coachingów i wykładów wnosi wiele do spotkań pasażerów z Niemiec, Polski i innych krajów. Dzięki temu powstają nowe związki między instytucjami i artystami w obu państwach. Od kwietnia 2016 roku w Pociągu do Kultury gościli m.in. autorka Katja Pietrowskaja, Nadia Szagdaj, kolektyw performatywny Club Real, zespół GaGa Zielone Żabki i muzyk Paul Brody. Odbywające się co miesiąc we współpracy z berlińskimi i wrocławskimi klubami i didżejami Noce Klubowe łączą w szczególności grupy młodych ludzi. Więcej informacji o wydarzeniach kulturalnych można znaleźć na Facebooku www.facebook.com/vbbpolen.

Rozkład jazdy i zakup biletów na Pociąg do Kultury

Pociąg do Kultury wyrusza w każdą sobotę i niedzielę rano o 8.32 z Berlina-Lichtenbergu i dojeżdża do Wrocławia około godziny 13:00. W sobotni wieczór i niedzielne popołudnie pociąg kursuje z powrotem do Berlina. Bilet w jedną stronę kosztuje 79 zł (19 euro), w dwie strony 158 zł (38 euro), bilet dla dzieci kosztuje połowę. Bilety można zakupić na stronie dbregio-shop.de, w biletomatach DB, w punktach sprzedaży DB oraz w KD. Bilet dodatkowo obowiązuje w autobusach i tramwajach komunikacji miejskiej Wrocławia. 

Pasażerowie Pociągu do Kultury otrzymają w wybranych wrocławskich hotelach rabat przy rezerwacji bezpośredniej w hotelu (telefonicznej lub pocztą elektroniczną). Upust zostaje przyznany za okazaniem biletu przy wymeldowaniu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony