Partnerzy serwisu:

Pociąg CRRC dla Leo Express przyjedzie na Trako?

Jakub Madrjas 02.05.2019 7k

Pociąg CRRC dla Leo Express przyjedzie na Trako?
Graf. CRRC
W drugiej połowie roku do Czech ma dotrzeć pierwszy z pociągów zamówionych przez Leo Express u chińskiego giganta CRRC. Według nieoficjalnych informacji "Rynku Kolejowego", rozważana jest prezentacja składu podczas targów Trako w Gdańsku. 
Chiński gigant CRRC ma dostarczyć Leo Express trzy elektryczne zespoły trakcyjne. Kontrakt zawiera zapis umożliwiający rozszerzenie zamówienia o kolejnych 27 pociągów. Początkowo testy pierwszego składu na torze w Velimiu miały się rozpocząć już w zeszłym roku, ale to się nie udało; w tym tygodniu prezes Leo Express Peter Köhler podał nowy termin - drugą połowę tego roku.

Jak podają czeskie media, Köhler omawiał w Chinach szczegóły dostaw. - Jesteśmy teraz w fazie tuż przed dostawą pierwszych jednostek do Czech” - powiedział w Pekinie, gdzie uczestniczył w Forum Ekonomicznym firm czeskich i chińskich zorganizowanym w ramach podróży prezydenta Miloša Zemana do Chin. Jak dodał w projekcie biorą udział czescy podwykonawcy i dostawcy komponentów, a cały kontrakt może być wart nawet pięć miliardów koron. 

Według nieoficjalnych informacji "Rynku Kolejowego", rozważana jest prezentacja składu podczas targów Trako, które odbędą się pod koniec września w Gdańsku. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony